Atkritumi ir tikai simptoms

Jānis Ulme. Ilustrācija — Ernests Kļaviņš
Ieva Puķe

Pludmales piesārņojums liecina, ka Latvijā vides politika smagi klibo, norāda Latvijas Zemes draugu pārstāvis Jānis Ulme. Jauna realitāte: tabakas karsēšanas iekārtu filtri un aizsargmaskas

Jānis Ulme, kā īstenam vides patriotam piedienas, otro kafijas devu palūdz ieliet tajā pašā krūzē, no kuras jau dzēris. Tērzējam viņa birojam tuvākajā galvaspilsētas kafejnīcā, kas nesen mainījusi izkārtni. Hāgenskala komūnas vietā tagad ir Hāgenskalna Lielais Kristaps, iepriekšējās vietas saimnieks Dāvis Stalts ievēlēts jaunajā Rīgas domē. Mans sarunas biedrs darba ziņā ir konservatīvāks: kā 1996. gadā pēc vidusskolas atbraucis no Valmieras studēt filozofiju un vasaras brīvlaikā uzaicināts pastrādāt organizācijā Latvijas Zemes draugi, tā arī tur palicis. Apjautājos par radniecību ar pazīstamo «zaļo» politiķi. «Jā, esmu Arvīda Ulmes dēls, bet garīgas radniecības mums īsti nav, pēdējos septiņus gadus neesam satikušies,» Jānis ir atklāts. Zemes draugos viņu iesaistījis Vides aizsardzības kluba viceprezidents Ģirts Strazdiņš. «Runāju angliski, kā jau daudziem jauniešiem, acis dega par vides lietām. Darbs izrādījās ļoti interesants. Par īstu filozofu tā arī nekļuvu.»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu