Sārnates violetais 3

Kristīne Abika. Foto — Ieva Salmane
Laura Dumbere

Pirms četriem gadiem kostīmu māksliniece un scenogrāfe Kristīne Abika pārcēlās no Rīgas uz vējaino Sārnates piekrasti. Sekojot vietējai leģendai par sen nogrimušu franču burinieku un krastā izskalotu sarkankoku, viņa pamazām radīja unikālus mākslas darbus izstādei Brazilvuds, kas līdz 13. septembrim apskatāmi Liepājas koncertzālē Lielais dzintars

Rudens vētrā pie Ulmales 1884. gada rudenī nogrima franču burinieks Le Tage, kas bija ceļā no Haiti uz Liepāju. Kravā bija Brazīlijas sarkankoks, paredzēts Krievijas cara galma greznajiem mājokļiem Pēterburgā. Baltijas jūras vētras ir īpaši riebīgas, jo īsie, asie viļņi svaida kuģi kā skaidu un padara nevadāmu. Le Tage apkalpe bija nolīgta Haiti. Vētras radītajā uztraukumā dienvidu puiši aplami iztulkoja kapteiņa pavēles un izraisīja katastrofu. Cilvēkus un daļu kravas izdevās izglābt, bet liela daļa cara tētiņa sarkankoka nogrima Baltijas jūras dzelmē. Līdz pat šai dienai laiku pa laikam jūra izsviež krastā sarkankoka jeb, kā teica senākos laikos, brazilvuda gabalus. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu