Īsi par svarīgo

Foto — Jānis Deinats
Edīte Tišheizere, žurnāla Ir teātra kritiķe
Print Friendly, PDF & Email

Dailes teātra izrāde Sidraba šķidrums ir provokācija, kas uzjautrina, garlaiko, intriģē un liek apstrīdēt personiskās domas

Galvenais, kas jāpasaka par šo izrādi, — tā ir mērķtiecīga. Turklāt dažādās izpausmēs: sākot ar funkcionālo skatuves iekārtojumu, turpinot ar aktuālu tēmu un beidzot ar gaiši nolasāmu teātra vēstījumu. Un svarīgākais, manuprāt, ir šis vēstījums par simtgadnieces Dailes principiālu mainīšanos. Proti, tā tiecas prom no savā ziņā hermētiski noslēgtā teātra, kāds tas bijis vismaz pēdējos desmit gados — ar izcilas klases aktieriem un repertuāru, kas derētu jebkuram laikam un pasaules vietai. Lai kļūtu par skatuves mākslas organismu, kurš dzīvo šeit un tagad un ne tikai rēķinās ar lecīgiem iznireļiem jeb homo novus, kas uzradušies apkārt, bet ievelk tos savā dzīves telpā un izmanto pašas atjaunotnei. Par to liecina sadarbība ar apvienību Kvadrifrons un Justīnes Kļavas un Paulas Pļavnieces radošo tandēmu. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu