Latvijas Žurnālistu asociācijas aicinājums valdībai, uzņēmējiem un sabiedrībai • IR.lv

Latvijas Žurnālistu asociācijas aicinājums valdībai, uzņēmējiem un sabiedrībai

21

Kopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas valstī Latvijas iedzīvotāju interese par notiekošo saistībā ar COVID-19 ir strauji augusi. Pēdējās nedēļās rekordliels skaits iedzīvotāju apmeklējis interneta ziņu vietnes, pieaudzis televīzijas pārraižu skatītāju skaits. Tas ir augsts uzticēšanās un atzīšanas līmenis Latvijas žurnālistiem. Paldies jums par to!

Vienlaikus reklāmas ieņēmumi, kas ir mediju galvenais ienākumu avots, strauji krīt. Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) biedru aptauja rāda, ka visos medijos apturētas plānotās reklāmas kampaņas, atceltas jau apstiprinātās un nav plānots atsākt reklamēties tuvākajā laikā. Daļa mediju jau samazinājuši algas, citi plāno atlaist daļu darbinieku, bet ar šo rīcību nevar segt zaudējumus un turpināt strādāt.

Nesaņemot atbalstu, lielu daļu mediju no slēgšanas šķir viens solis. Tas nozīmē, ka bez uzticamas informācijas paliks būtiska sabiedrības daļa.

Lai atbalstītu medijus un tie arī turpmāk spētu nodrošināt sabiedrību ar tik nepieciešamo informāciju par COVID-19, mēs aicinām:

Valdību

  1. Sniegt finansiālu atbalstu medijiem, kas jau līdz šim ražoja kvalitatīvu saturu, kuri ir sociāli atbildīgi un ievēro labas žurnālistikas praksi. LŽA aicina atbalstu attiecināt uz jau esošiem kvalitatīviem projektiem, neprasot saspringtajos apstākļos radīt jaunus projektus. Aicinām piemērot vienotus kritērijus, nekoncentrējoties uz atbalsta saņēmēju darbības formām, bet atbalstīt kvalitatīva satura ražošanu.
  2. Rast iespējas samaksāt apraides maksas TV un Radio.
  3. Rast iespējas samaksāt pasta piegāžu maksas drukātajai presei.
  4. Lemt par reklāmas tirgus ierobežojumu atcelšanu.

Uzņēmējus un valsts iestādes

Aicinām Latvijas uzņēmējus un valsts iestādes, kas šobrīd reklamējas ārvalstu sociālo tīklu platformās, atbalstīt vietējos medijus un izvietot reklāmas tajos. Šis mūsu priekšlikums neradīs papildu izmaksas, un neviens nezaudēs ar šo soli, tieši pretēji – būs iespējams atbalstīt Latvijas ekonomiku un tās ātrāku atveseļošanos.

Sabiedrību

Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju abonēt un/vai ziedot medijiem, kas rada kvalitatīvu saturu.

Un galvenais – aicinām lasīt, klausīties un skatīties, lai Latvijas sabiedrība būtu nodrošināta ar visu vajadzīgo informāciju, lai sekmīgi pārvarētu krīzi! Bez Jums mūsu darbam nav jēgas.

Mēs esam spēcīgi, profesionāli un ilgtspējīgi tikai kopā. Spēcīgi mediji nozīmē informētu sabiedrību. Šajā, COVID-19 laikā, tas nozīmē arī veselu sabiedrību un dzīvotspējīgu ekonomiku.

Komentāri (21)

Sskaisle 06.04.2020. 07.16

Šo es izlasīju jau tvnet un piekrītu, kāda komentētāja viedoklim, ka mediji Latvijā nespēj sniegt objektīvu informāciju.

Ka sabiedriskie mediji jau sen ir kļuvuši par katras pie varas esošās koalīcijas propagandas kanāliem, nevis objektīviem informācijas avotiem.

+3
-2
Atbildēt

0

Sskaisle 06.04.2020. 08.43

Ne pusplēsta vārda neesmu ne dzirdējusi, ne lasījusi, ka arī valsts iestādēm, ministrijām, prezidenta harēmam , vecprezidentiem utt. būtu jāsolidarizējas ar sabiedrību un arī jāiztiek no tiem – ne vairāk kā 75% no iepriekšējiem ieņēmumiem. Es pat nerunāju par 700 eiro robežu, diespas – nē, bet nu vismaz tie 75 % – jau tā esam miljons reižu pšrmaksājuši jums

+2
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 06.04.2020. 07.21

Mums joprojām stāsta, cik laba ir situācija Latvijā – tikai 2 mirušie un viens no vecuma , otrs no bomzības un tikai pārsimts inficēto.

Bet noklusē galveno – cik testi tiek veikti. Vienā – laikam piektdienas tvpanorāmā stāstīja par satraucošo situāciju aprūpes namos. Nākamās dienas – klusums, vai šīs problēmas tiek risinātas un ja jā, tad kā.

Es saprotu, ka 90% Latvijas iedzīvotāji tikai domā labās domas un ir pārliecināti, ka viss būs labi. Bet ir jau kāds pa vidu, kas grib zināt, kā tad īsti viss varēs būt labi
Izmirs vecie un slimie?

+3
-2
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu