Kas Latvijā pieder igauņiem un lietuviešiem?

Gunita Nagle

Abu mūsu Baltijas kaimiņvalstu uzņēmēji naski investē Latvijā — no Igaunijas un Lietuvas uzkrātās investīcijas pērn pārsniegušas kopumā jau 3,3 miljardus eiro. Mēs lasām igauņiem piederošos Delfus, dzīvojam igauņu Merka celtos mājokļos, lietojam lietuviešu Bites internetu un mobilos sakarus. Ir Nauda nolēma izlūkot, kas kaimiņus vilina mūsu tirgū un kādas grambas vēl kavē jaunu investīciju pieplūdumu?

Finanšu prognozes nav maestro Raimonda Paula stiprā puse, taču ar populāro dziesmu Nekur nav tik labi kā mājās viņš ir trāpījis desmitniekā — tā varētu būt mūsu tautsaimniecības neoficiālā  himna. Jo latvieši ir daudz kūtrāki investori nekā lietuvieši un igauņi. Kaut arī šī patiesība zināma sen, konkrētu datu salīdzinājums var šokēt joprojām. Igauņu investīcijas Latvijā ir 11 reizes lielākas nekā latviešu Igaunijā. Savukārt lietuviešu investīcijas trīskārt pārspēj mūsējās.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu