Jaunie čempioni

Krista Dzidzēviča
Print Friendly, PDF & Email

Vairāk nekā 600 jauno uzņēmēju un līdz šim investēti 30 miljoni eiro — tā īsi var raksturot biznesa inkubatoru programmas Latvijā, kas dod starta atspērienu jaunām idejām. Ir Nauda iepazīstina ar vairākiem spilgtiem veiksmes stāstiem, kad nedrošie cālēni jau pārtapuši gulbjos

Latvijā pašlaik darbojas 15 biznesa inkubatori, kur cilvēki ar idejām var saņemt finansiālu, informatīvu un praktisku atbalstu šo ieceru pārvēršanai reālās precēs un pakalpojumos. Iepriekš Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) strādāja kā uzraugs privātajiem operatoriem, kas realizēja inkubatora programmu, bet kopš 2016. gada ir vienīgais projekta īstenotājs, kas tagad piedāvā grantus biznesa sākšanai — līdz 10 000 eiro pakalpojumu un 5000 eiro aprīkojuma iegādes izmaksām. Inkubācija paredzēta tieši jaunajiem censoņiem, tāpēc uzņēmumi nedrīkst būt reģistrēti ilgāk par trim gadiem un inkubatorā pavada četrus. Protams, vērtīgākais atbalsts ir finansiālā palīdzība, tomēr paši uzņēmēji atzīst — neatsveramas ir arī profesionāļu lekcijas, iespēja strādāt bezmaksas telpās, uz pusi lētāk izmantot grāmatveža vai sociālo mediju profesionāļu pakalpojumus, kā arī citas priekšrocības. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu