Mūžīga monopola draudi 8

Skaidrīte Ābrama. Ilustrācija — Ernests Kļaviņš
Mārtiņš Galenieks

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama sola Rīgā nepieļaut atkritumu apsaimniekošanas monopolu, kas paliktu mantojumā vēl bērniem

Sapulču telpā iekārtojums ir uzsvērti lietišķs, gandrīz pieticīgs. Krēsli, galds, uz tā dažas ūdens pudeles PET iepakojumā, un tas arī viss — nekādu lozungu vai reklāmas bukletu. Konkurences padome (KP) ir iestāde, kuras ierēdņi par visu augstāk vērtē precīzus skaitļus un tirgus analīzi. Tās ir lietas, kuras, pēc padomes priekšsēdētājas Skaidrītes Ābramas uzskata, ļoti pietrūkst atkritumu apsaimniekošanas jomā gan Rīgā, gan valstī kopumā. Šobrīd zem KP lupas nonācis Rīgas pašvaldības un lielāko atkritumu apsaimniekotāju noslēgtais publiski privātās partnerības līgums, ar kuru vienā uzņēmumā AS Tīrīga apvienojusies Rīgas dome, tai piederošie Getliņi EKO, kā arī divas lielākās Rīgas atkritumu apsaimniekošanas kompānijas Clean R un Eco Baltia Vide. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu