Starp labākajiem pasaulē

Holgers un Ingūna Eleri. Foto — Reinis Hofmanis
Anda Burve-Rozīte
Print Friendly, PDF & Email

Dizaina biroja H2E īpašnieki Ingūna un Holgers Eleri šovasar no ietekmīga dizaina nozares konkursa SEGD Global Design Awards 2019 ASV atveda divas nozīmīgākās balvas par Alūksnes bānīša stacijas projektu. Dizaina biroju viņi savulaik izveidoja, primāri domājot par to kā mākslu, nevis biznesu

Pirms 20 gadiem Ingūnai un Holgeram Eleriem kā jauniem, veiksmīgiem māksliniekiem bija izvēle: turpināt apliecināt sevi mākslā vai izmēģināt spēkus dizainā. Liels grūdiens dizaina virzienā bija 2000. gada EXPO Hannoverē Vācijā — konkursā abi startēja kā jaunizveidota dizaina uzņēmuma līdzīpašnieki. Labi apmaksātu brīvmākslinieku ādu viņi nomainīja pret atbildību par biznesu. Tikai 2007. gadā Eleri nonāca pie viņu pasauluztverei un dizaina vērtībām ideālā uzņēmuma modeļa, izveidojot biroju H2E. Kopš tā laika abi iekrājuši daudz starptautisku atzinību un uzvaru — slavenākie vārdi mūsdienu dizainā priecājušies gan par Eleru radīto, nekur citur pasaulē konceptuāli neredzēto Alūksnes bānīša staciju, gan par Raiņa muzeju Tadenavā. Intervijā Eleri stāsta, ko nozīmē konkurēt mūsdienu dizainā ārpus Latvijas robežām, un skaidro, kā slikts dizains var sabojāt cilvēku veselību un attiecības.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu