«Divās nedēļās nekas ļauns nenotiks»

Foto no ģimenes arhīva
Indra Sprance

Pirms gada 30. maija rītā blakus Brāļu kapiem un pārsimt metru attālumā no Valsts policijas galvenā biroja pasūtījuma slepkavas nošāva maksātnespējas administratoru Mārtiņu Bunku. Policija apgalvo, ka gada laikā daudz izdarīts, bet Bunkus ģimene asi kritizē likumsargus. Kāpēc šī slepkavība joprojām nav atklāta?

Automāta šāvienu troksni Vilnis tajā rītā dzirdēja, bet nenoticēja. «Neviens jau nevarēja iedomāties, ka tur šauj,» saka aculiecinieks, kurš tobrīd braucis no Mežaparka centra virzienā. Aptuveni simt metrus tālāk Aizsaules ielā redzējis, kā automašīna ietriecas kapsētas žogā. Gaisā uzvirmo putekļu mākonis. «Sapratu, ka tā ir avārija.» Satiksme tobrīd bijusi intensīva. Viņam priekšā braukušas vairākas automašīnas, bet visas piestājušas malā. Vilnis tās apbraucis un apstājies netālu no avarējušā Range Rover. «Man likās, ka vajag iet palīgā. Es biju iedomājies, ka kāds dzēris un tur ieskrējis,» saka Vilnis. Piegājis pie džipa, atvēris durvis. «Viņš bija tā atmeties krēslā — vēl dzīvs.» Bijušas asinis uz krekla, bet sākotnēji Vilnis neesot sapratis, ka braucējs ir sašauts. Cilvēks vēl cīnījies pēc elpas. Vilnis palaidis lēzenāk krēslu, zvanījis 112.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu