Prokuratūra konstatējusi nepilnības LTV valdes konkursa nolikumā un kandidātu atlasē • IR.lv

Prokuratūra konstatējusi nepilnības LTV valdes konkursa nolikumā un kandidātu atlasē 1

Foto: Edijs Pālens, LETA

Prokuratūra pārbaudē konstatējusi vairākas nepilnības Latvijas Televīzijas (LTV) valdes konkursa nolikumā un kandidātu atlasē, par kurām informēta Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Pēc Latvijas Žurnālistu asociācijas iesnieguma sāktajā pārbaudē par LTV valdes atlasi konstatēts, ka LTV valdes priekšsēdētāja amatam izvēlētais Einārs Giels formāli atbildis Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma prasībām jautājumā par piecus gadus ilgu profesionālo pieredzi uzņēmumu vadībā. Vienlaikus prokurors konkursa nolikumā un kandidātu atlasē konstatējis vairākas nepilnības.

LŽA iesniegumā tika apšaubīta NEPLP 28.marta lēmuma par LTV valdes priekšsēdētāja iecelšanu likumība. LŽA ieskatā, amatam izraudzītais kandidāts neatbilda likuma prasībām, jo nav darbojies plašsaziņas līdzekļu jomā un nekad nav vadījis uzņēmumu.

Prokuratūras pārbaudē saņemtas ziņas no NEPLP, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Uzņēmumu reģistra, kā arī no LŽA un NEPLP pieņemti papildus paskaidrojumi. Izvērtējot iegūto informāciju, konstatēts, ka ar 10.janvāra lēmumu apstiprinātajā konkursa nolikumā NEPLP nav pietiekami detalizēti formulējusi kandidātam izvirzītās prasības. Tāpat konkursa komisija nav pārliecinājusies par kandidāta iesniegto ziņu patiesumu.

Kaut arī par LTV valdes priekšsēdētāju ar balsu vairākumu ievēlēts likuma prasībām formāli atbilstošs kandidāts, konkursa nolikums un izvērtēšanas process nerada pārliecību, ka no visiem pretendentiem valdes priekšsēdētāja amatā iecelta atbilstošākā persona, atzīmē prokuratūra.

Par konstatētajiem trūkumiem prokuratūra informējusi NEPLP.

Jau ziņots, ka pavasarī konkursa rezultātā NEPLP nolēma par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāju apstiprināt farmācijas kompānijas “Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķi Gielu, bet par LTV valdes locekli digitālās attīstības un satura jautājumos – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem nebija iepriekšējas darba pieredzes medijos. Pēc tam daļā sabiedrības izskanēja iebildumi lielākoties pret Giela kandidatūru. Vēlāk gan viņš, gan Juhņēviča paziņoja, ka atsakās no amatiem LTV valdē.

Komentāri (1)

Sskaisle 15.05.2019. 14.12

Tā nav prokuratūra ! Tā nav normāla informācija priekš sabiedrības, lai tā varētu spriest kas ir kas

miljons reižu bļedj un elle un indija – kas notiek šai valstī !?!!!!

Par kādu korupcijas, noziedzības , valsts rusificēšanas un čekiskošanas apturēšanu var būt eruna , ja te neviens augsti un superaugsti apmaksātais – amatpersona vai ierēdnis nespej runāt tieši un konkrēti

tad NEPLP vienkārsi neprot smuki un pietiekami poētiski rakstīt, jeb tomēr tie kremļa stila darbnieki ir pārkāpuši likumus

bļedj – godavārds nenormālie !
atņemt tādiem naudu un uz sibīriju prom !

lūdzu – no Vācijas, no Zviedrijas,Šveices – man vienalga – no Sahāras tuksneša – bet izsaucam kārtīgus cilvēkus un maksājam viņiem lai dara darbu taču!!!!

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu