Radars pasaulē • IR.lv

Radars pasaulē

Pirmdien Parīzē prezentētajā ANO globālajā bioloģiskās daudzveidības novērtējuma ziņojumā konstatēts, ka pasaules nesaudzīgā dzīšanās pēc ekonomiskās izaugsmes rada līdz šim nepieredzētus sugu izmiršanas draudus — izmiršana draud miljonam sugu. Sauszemes sugu skaits kopš 1900. gada samazinājies par vismaz 20%. Apdraudēti ir vairāk nekā 40% abinieku sugu, ap 10% kukaiņu sugu, gandrīz 33% koraļļu un vairāk nekā trešā daļa jūras zīdītāju. Attēlā: zeltainā lauvpērtiķa mamma ar mazuli Bristoles zoodārzā — šī ir viena no visvairāk apdraudētajām primātu sugām pasaulē. Foto — AFP/LETA

Igaunijas sabiedriskā medija Radio2 komentētājs Ahto Lobjaks ir jau otrais žurnālists, kurš medija vadībai iesniedza atlūgumu, jo nevēlas nodarboties ar pašcenzūru. 22. aprīlī atlūgumu iesniedza Postimees žurnāliste Vilja Kīslere, kura, tāpat kā Lobjaks, bija kritizējusi valdības koalīcijā esošo labējo partiju EKRE. Šīs partijas pārstāvis iepriekš aicināja par neobjektivitāti no ētera atstādināt dažus sabiedriskā medija žurnālistus. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu