Maijā Kolorādo notiks Amerikas Latviešu apvienības 68. kongress 1

Amerikas Latviešu apvienības 68.kongresa logo.

No 3. līdz 5. maijam Denverā, Kolorādo štatā ASV, notiks Amerikas Latviešu apvienības (ALA) 68. kongress, informē ALA informācijas nozares vadītāja Tatjana Žagare-Vītiņa. Kongresā uzstāsies arī žurnāla Ir komentētājs Pauls Raudseps, kurš dalīsies pārdomās par 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem, valdības veidošanu Latvijā un vadīs paneļdiskusiju par ārpolitiku.

Dienu pirms kongresa, 2. maijā, notiks biznesa konference Spotlight Latvia, ko organizē Latvijas Tirdzniecības kamera ASV kopā ar Latvijas Investīciju aģentūru (LIAA), Latvijas vēstniecību ASV un ALA. Konferences tēma Veselīgs dzīvesveids, tāpēc tajā piedalīties aicināti uzņēmēji, kas nodarbojas ar dabīgo pārtikas produktu ražošanu, ekotūrismu, veselības aprūpi un veselīga dzīvesveida tehnoloģijām.

Konference ASV notiek jau otro reizi, un tas ir lielākais šāda veida pasākums, kura uzmanības centrā ir ekonomiskās sadarbības veicināšana starp ASV un Latviju. “Spotlight Latvia Denverā izraisījusi interesi gan Latvijas, gan ASV uzņēmēju vidū,” saka Latvijas Tirdzniecības kameras ASV prezidents Mikus Kīns. “Pirmais Spotlight pasākums notika Čikāgā pirms diviem gadiem un guva milzīgu atsaucību. Tajā piedalījās 50 uzņēmumi no Latvijas un vairāk nekā 250 biznesa organizāciju pārstāvji.”

Latvijas oficiālo delegāciju vadīs ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), kurš piedalīsies arī ALA kongresa atklāšanā. Konferences un arī kongresa īpašais viesis būs Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

3. maijā darbu sāks ALA 68. kongress, kurā uzstāsies politiķe Sandra Kalniete, Ir komentētājs Raudseps, uzņēmējs Jānis Bergs, kura darba dzīve noris starp Rīgu un Denveru. Kongresā notiks vairāku nozaru vadītāju prezentācijas un trīs paneļdiskusijas – “Par sadarbību sarežģītos laikos”, “Par Latvijas ekonomikas attīstības vīziju” un diskusija “Vecā trimda un jaunā diaspora, kā mēs viens otru sadzirdam”.

Ar īpašu video uzrunu dalībniekus sveiks republikāņu senators no Kolorādo štata Korijs Gardners (Cory Gardner). Gardners ASV Kongresā konsekventi iestājies par spēcīgu NATO un lēmumiem, kas ierobežo Krievijas agresīvo ārpolitiku.

Par sadarbības iespējām starp Latvijas un ASV zinātniekiem stāstīs Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji. Latvijas zinātnes diasporai ir liels sadarbības potenciāls un tas dod iespēju veidot ciešāku sadarbību ar Latvijas zinātniekiem gan ASV, gan citās valstīs. Ministrijas delegācijai, kuras sastāvā būs arī Vidzemes Augstskolas rektors, profesors Gatis Krūmiņš, bez dalības kongresā ieplānota plašāka programma vairākās ASV pilsētās.

Savu dalību kongresā apstiprinājuši Latvijas vēstnieks Teikmanis, speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza, Latvijas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte un Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks, kuri piedalīsies arī kongresa paneļdiskusijās.

“Paredzu, ka šis būs interesants kongress un būs daudz aizraujošu diskusiju,” atzīst ALA priekšsēdis Pēteris Blumbergs. “Latvijā darbu sākusi jauna valdība, un nesen pieņemtais Diasporas likums varētu palīdzēt veidot ciešāku sadarbību starp diasporu un Latvijas valsti. Mēs sagaidām delegātus no visas ASV un priecājamies par lielisko iespēju kopā pārrunāt notikumus pasaulē un Latvijā.”

Piektdien, 3. maijā, denverieši kongresa delegātiem un viesiem rīko pasākumu vietējā Latviešu kultūras centrā. Tajā uzstāsies dzejnieks Kārlis Vērdiņš un mūziķis Jānis Ozoliņš. Sestdienas vakara ballē muzicēs vietējā deju grupa “Jūrmalnieki”. Kongress savu darbu noslēgs svētdien, 5. maijā.

Amerikas Latviešu apvienība (ALA) dibināta 1951. gadā. Tā ir organizācija, kas pārstāv un vieno ap 90 tūkstošu latviešu ASV. ALA ietilpst vairāk nekā 160 organizāciju un gandrīz seši tūkstoši biedru no visām Amerikas pavalstīm.

Komentāri (1)

ivaasddd 25.04.2019. 13.11

Šī elektroenerģijas taupīšanas metode bija slēpta 20 gadus, un tagad ikviens var to izmantot un maksāt 2 reizes mazāk – http://bit.ly/electrolv Protams, es to visu pārbaudīju, izmantojot to 3 mēnešus ar tādu pašu patēriņu, es samaksāju 30-40% mazāk naudas!

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu