Viena diennakts, steidzoties glābt

Neatliekamās medicīnas speciālisti, gaidot izsaukumu. Foto — Edmunds Brencis
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Izsekojot tikai vienas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes diennakts dežūrai, Ir pārliecinās — puse izsaukumu nav nopietnu iemeslu dēļ. Kā mediķi ikdienā glābj pacientu dzīvību, reizēm pakļaujot draudiem savējo

Tā bija viena diennakts dežūra ārstes rezidentes Santas Sevastjanovas (29) un medicīnas asistenta Krišjāņa Putkas (25) mūžā. Pirmais izsaukums nāca jau dažas minūtes pēc dežūras sākuma pulksten septiņos no rīta. Bet pēdējais izsaukums izveda naktī, kur uz ielas atmodināts nikns alkoholiķis mēģināja iekaustīt mediķus. Starp šiem diviem izsaukumiem bija vēl 12. Vienā vajadzēja glābt pudeles brāļu sadurtu vīrieti, bet daudzi bija saistīti ar tādām ķibelēm kā asiņojošs deguns vai galvassāpes. Pietika ar vienu dienu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālā centra stacijā, lai aptvertu, cik daudzi zvana 113 nieku dēļ. Pēc dienesta aplēsēm, puse!

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu