Kalniņš: Aizdomās turētās personas NBS aprīkojumu zagušas, lai tirgotu 3

Nakts redzamības ekipējums. Foto: Evija Trifanova, LETA

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) ekipējuma zagšanā aizdomās turētās personas bijušas materiāli ieinteresētas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atklāja NBS komandieris Leonīds Kalniņš. “Ir bijusi materiāla ieinteresētība un ierīces nozagtas, lai tirgotu,” sacīja Kalniņš, apliecinot, ka aizdomās par šo noziegumu tiek turētas trīs NBS amatpersonas.

Kalniņš uzsvēra, ka visi vainīgie tiks bargi sodīti. Tikšot izvērtēta arī citu amatpersonu atbildība.

Viņš skaidroja, ka 2017.gadā NBS tika sākta visas nodrošinājuma sistēmas reorganizācija, kas turpinājās arī pērn. “Bet tas indivīda faktors ir tas, kas mūžīgi meklē, kādā veidā apiet, salauzt vai degradēt to lietu [..],” nožēlu pauda NBS komandieris, atzīstot, ka viņam ir kauns par notikušo.

Arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” pauda nožēlu par notikušo, uzsverot, ka šādiem cilvēkiem nav vietas NBS. Viņš arī teica, ka kriminālprocesā notiek sadarbība ar daudzām iestādēm.

Militārās policijas (MP) izmeklētajā kriminālprocesā vairākas NBS amatpersonas tiek turētas aizdomās par ekipējuma piesavināšanos lielos apmēros, kas izdarīts ilgstošā laika posmā, aģentūra LETA noskaidroja Aizsardzības ministrijā (AM).

Piektdien AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins apstiprināja, ka MP veic izmeklēšanu pagājušā gada 31. augustā sāktajā kriminālprocesā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī “par dažāda veida bruņojuma materiāli tehnisko līdzekļu” piesavināšanos lielos apmēros, kas izdarīts ilgstošā laika posmā organizētā grupā. Tāpat izmeklēšana tiek veikta par šaujamieroču munīcijas, šaujamieroču būtisku sastāvdaļu neatļautu iegādāšanos un realizēšanu organizētas grupas sastāvā.

Galkins apliecināja, ka inventarizācijas laikā tika konstatēta nakts redzamības ierīču pazušana, taču viņš nekomentēja, kādi vēl materiāli tehniskie līdzekļi ir piesavināti. Patlaban vairākām personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi un vienai personai kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Trīs kriminālprocesā iesaistītās NBS amatpersonas no dienesta pienākumu pildīšanas ir atstādinātas, bet vēl viena amatpersona ir atvaļināta. Galkins gan neprecizēja, kāds statuss lietā ir šīm četrām amatpersonām, un vai tie ir karavīri, kuriem piemēroti minētie drošības līdzekļi.

Papildus aizsardzības ministrs ir uzdevis NBS komandierim vērtēt citu amatpersonu disciplināro atbildību.

Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, un izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiks sniegta, līdz ar to patlaban nav zināms, kāds zaudējums armijai ir nodarīts.

Tāpat Galkins apstiprināja, ka NBS Nodrošinājuma pavēlniecības komandieris Kaspars Zdanovskis patlaban pilda savus pienākumus. Zdanovskis par Nodrošinājuma pavēlniecības komandieri iecelts 2016.gada vasarā. Pirms tam šo struktūru komandēja Ivo Mūrmanis, kuru norīkoja dienestā Apvienoto spēku pavēlniecībā Brunsumā, Nīderlandē.

Komentāri (3)

Sskaisle 07.01.2019. 13.22

nu ko darīt – naciķi paliek naciķi – kur šie – tur posts un negals

0
0
Atbildēt

1

  ak > Drosma 08.01.2019. 16.50

  Vai varētu mazliet konkrētāk?

  0
  0
  Atbildēt

  0

QAnon 07.01.2019. 11.17

Nekāda brīnuma, ja armijas virsnieku vidū ir ievērojama daļa valsts ienaidnieku, kā SC biedri: Sandris Bergmanis un Rublovskis un visādi galkini, ivanovi, petrovi, sidorovi, kuri piemaunās lopā 9. maijā un 23. februārī un NBS vada Krievijas kara skolas beidzējs, Ļoņka Kalniņš.
Ja vien mūsu sabiedrotie NATO neņirgājas par veselo saprātu, tiem būtu jāizvērš visnopietnākā tīrīšana Latvijas armijā, IeM un drošības struktūrās.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu