Žurnāls: Tiesnešu kvalifikācijas vērtējumā ņems vērā ziņojumu par kļūdām maksātnespējas lietās • IR.lv

Žurnāls: Tiesnešu kvalifikācijas vērtējumā ņems vērā ziņojumu par kļūdām maksātnespējas lietās 2

Ilustratīvs attēls no pixabay.com

Tiesnešu Kvalifikācijas kolēģija, kas reizi piecos gados vērtē ikviena tiesneša darbu, turpmāk šajā izvērtējumā ņems vērā Tieslietu padomes ziņojumu ar secinājumiem par maksātnespējas lietām, ceturtdien raksta žurnāls Ir. “Šis materiāls ir ar Tieslietu padomes lēmumu atzīts par tādu, kurš jāņem vērā, jāanalizē un kuram ir jāpievēŗs uzmanība,” saka Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētājs Māris Vīgants.

Viņš arī atzīst, ka nav pamata apšaubīt šī materiāla autoritāti, tāpēc katram no tiesnešiem novērtējuma laikā būs jāspēj izskaidrot savus lēmumus. Šogad nevienam no ziņojumā pieminētajiem tiesnešiem gan vēl nav jāstājas kvalifikācijas kolēģijas priekšā, taču gaidāms, ka jau nākamgad varētu vērtēt vienu no viņiem — Rīgas rajona tiesas tiesnesi Raimondu Bulu. Tas notiks kārtējās novērtēšanas ietvaros.

Žurnāls stāsta, ka 26. oktobrī Latvijas Tiesnešu biedrības kopsapulcē tika izskatīts jautājums par maksātnespējas lietu izpētē konstatētajām tiesnešu kļūdām. Biedrība vienprātīgi pieņēma rezolūciju, kas aicināja katru tiesnesi apzināties savu lomu tiesiskuma nodrošināšanā, pastāvīgi rūpēties par savu kvalifikāciju un būt neiecietīgiem pret tādām parādībām tiesu darbā, kas var radīt iespaidu par neētisku vai prettiesisku rīcību un tā mazināt sabiedrības uzticēšanos.

Biedrības kopsapulce bija pirmā reize, kad tiesneši plašākā lokā apsprieda augustā publiskoto spriedumu analīzi, kas tika veikta, reaģējot uz pērn žurnālā Ir izpētītajiem pārkāpumiem 2008.—2014. gadā skatītajos maksātnespējas procesos. Lietās, kur apgrozās miljoni, tiesneši bija lēmuši pretēji likumiem un judikatūrai, raisot jautājumus ne tikai par kvalifikāciju, bet arī par godaprātu un iespējamu korupciju. Jāatgādina, ka šāds Tieslietu padomes pieprasīts izvērtējums notika pirmo reizi Latvijas tiesu sistēmas vēsturē, un tā ietvaros tiesu varas pārstāvji atzina tiesnešu pieļautās nopietnās kļūdas.

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

Komentāri (2)

QAnon 01.11.2018. 20.52

Bunkuss par visu varu rāvās tikt par ABLV likvidatoru, lai, kopā ar Fiļu un Berni varētu izvazāt bankas aktīvus. Laikam jau panākumi, kad milicija konkurentu Sprūdu noturēja apcietinājumā, tā sagrozīja puisim galvu, ka tam likās, ka jau noķēris Dievu aiz bārdas. http://kriminal.lv/component/k2/news/versiya-ubityj-bunkus-platil-lobbistu-v-ssha-chtoby-stat-likvidatorom-ablv-bank

0
0
Atbildēt

0

QAnon 01.11.2018. 20.45

Pirmkārt jāizvērtē to tiesnešu kvalifikācija, kur dēļ Milušs, Lasmanis, Stabiņa un Vaškēvičs varēja nomukt, kuru dēļ var nomukt Miķelsons, Magone un Rimševičs, otrkārt to tiesnešu, ar kuru gādību Ločmelis, Ābele, Vansovičs, Velmers un Bunkuss varēja saraust miljonus un obligāti tā, ar kura palīdzību MNA mafija un pērkamā milicija uz paskvilu un safabricētu apsūdzību pamata varēja Sprūdu astoņus mēnešus noturēt apcietinājumā

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu