Kustīgs, tātad — dzīvs!

Aleksandrs Briedis. Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Ieva Alberte
Print Friendly, PDF & Email

Aleksandra Brieža izveidotais Bieriņu motoklubs šomēnes svin 60 gadus, un tajā joprojām audzina mazus čempionus par lieliem

Picēriju Ansamblis Pārdaugavā Aleksandrs Briedis noliek kā mūsu tikšanās vietu. No savām mājām Bieriņos 80 gadus vecais kungs atnācis kājām un apskaužami žirgti stāsta par saviem pienākumiem: uz centru, kur tehniskās jaunrades namā Annas-2 vada pulciņu par velobraukšanas pamatiem, tad šurpu turpu starp Biķerniekiem, Uzvaras parku un Grīziņkalnu, kur katru vasaru organizē velosacensības bērniem, bet ziemā — skijorings. Pirms 60 gadiem Briedis kopā ar domubiedriem izveidoja motoklubu Bieriņi, kopā sanāca deviņi puiši, divdesmitgadnieki. Tas arī ir mūsu sarunas iemesls, jo novembrī ir kluba jubileja. «Padomju laikā tas bija veids, kā cilvēkiem atrauties no sistēmas un rāmja un nodarboties ar to, kas patīk,» saka kungs un skaidro, ka Bieriņi Latvijā ir vecākais motoklubs, kas joprojām organizē sacensības.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu