Laimīgā biļete 20 gadiem

Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Ieva Jakone
Print Friendly, PDF & Email

Vairāk nekā 45 miljonus eiro liela peļņa 20 gadu laikā. Tik dāsns ir Rīgas piedāvājums, meklējot privāto partneri galvaspilsētas atkritumu apsaimniekošanai. Konkursā, sadalījušies pāros pa divi, startē visi četri uzņēmumi, kas šobrīd apsaimnieko rīdzinieku atkritumus. Kāpēc trauksmi ceļ Konkurences padome?

Milzīgi atkritumu kalni, kuros no tāluma grūti atšķirt plīvojošus plastmasas maisiņus no kaiju spārniem, — Getliņu izgāztuve. Šeit nonāk atkritumi no Rīgas un vēl 21 tuvējās pašvaldības. Atkritumu ir daudz. Pēdējie dati par rīdzinieku atkritumiem ir tikai par 2015. gadu — 275,8 tūkstoši tonnu. Vidēji — 320 kilogramu uz katru iedzīvotāju. No tiem Getliņu poligonā apglabāti aptuveni 90%. Tas ir neiedomājami daudz. Eiropas Savienības direktīvas pieprasa šo situāciju strauji mainīt. No 2030. gada apglabāt drīkstēs vairs tikai 10% sadzīves atkritumu, pārējiem jābūt pārstrādātiem vai reģenerētiem.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu