Desmitgades stils. 1960—1969

Marija Leskavniece
Print Friendly, PDF & Email

Nākamajās piecās nedēļās — par dzīvi katrā no mūsu valsts desmitgadēm: ikdiena, kultūra, mode un paradumi. 60. gadu sākumā PSRS valda tehnikas progress un brīvības vēsmas Cilvēks dodas kosmosā, un visu plašo padomju zemi pārņem industrializācijas bums, tomēr desmitgades otra puse pienāk ar izdzenāto Prāgas pavasari 1968. gadā un smagu ekonomisko stagnāciju

Pirmā Mikrofona aptauja
Lai aizvilinātu uzticīgos klausītājus no pretpadomju pārraidēm Amerikas Balsī, 1965. gadā tiek radīts radioraidījums Mikrofons. 1968. gadā to papildina aptauja par gada populārāko dziesmu, un pirmajā konkursā triumfē Raimonda Paula Mežrozīte. Komponista slava 60. gadu nogalē pieaug, viņa dziesmas ar latviešu dzejnieku tekstiem estrādes mūziku ne tikai paceļ nebijušos popularitātes augstumos, bet arī kļūst par tautu vienojošām nacionālām vērtībām. Skaņuplate Tev, mana labā! ir Paula pirmais estrādes dziesmu albums, tas izdots 1969. gadā. Tajā iekļautas pirmās popularitāti guvušās Paula dziesmas, to skaitā divu pirmo Mikrofona aptauju uzvarētājas Mežrozīte un Dziesma nenosalst.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu