
Broņislava Sauka. Publicitātes foto
Nevienam nav noslēpums, ka e-pakalpojumi un digitālās tehnoloģijas ieņem arvien nozīmīgāku lomu cilvēku dzīvē. To novēroju ne tikai savā un manas ģimenes dzīvē, bet arī vērojot bibliotēkas apmeklētājus – kā mainās viņu paradumi, vēlmes un prioritātes apmeklējot bibliotēku.
Vērtējot savu pieredzi, noteikti varu apgalvot, ka digitālās prasmes jeb datorprasmes sabiedrībā attīstās. Agrāk salīdzinoši daudz cilvēku vērsās pie mums ar lūgumu organizēt individuālas konsultācijas, lai apgūtu pamata prasmes darbā ar datoru, tagad, pēc nepilna gada, šie cilvēki patstāvīgi spēj brīvi “sērfot” internetā, atrast vajadzīgo informāciju, izpildīt e-pakalpojumus un pat palīdzēt citiem.
Nenoliegšu, ka vēl aizvien pie mums nāk cilvēki, kurus iepazīstinām ar pašiem pamatiem, piemēram, kā pareizi turēt datorpeli rokā. Taču viņi ir lieli malači – nekautrējas no nezināšanas, dara kaut ko lietas labā un beigās apgūst visu nepieciešamo. Nepilna gada laikā viņi jau spēj ne tikai izmantot sociālos tīklus, bet arī, piemēram, apmaksāt savus rēķinus un pat izmantot e-pakalpojumus.