“Nekā personīga”: Pie Jūrmalas mēra atrasta šļirce ar kokaīna paliekām (papild.) 12

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. Foto: Ieva Makare, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Valsts policija Jūrmalas mēru Gati Truksni (ZZS) sodījusi par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu un piemērojusi 100 eiro naudas sodu, svētdien vēstīja TV raidījums “Nekā personīga”.

Raidījuma rīcībā ir informācija, ka šļirce ar kokaīna paliekām pie Trukšņa atrasta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajās kratīšanās kriminālprocesā par partijas “No sirds Latvijai” (NSL) un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iespējamu nelikumīgu finansēšanu.

DNS analīzes apliecinājušas, ka uz šļirces ir Trukšņa DNS pēdas, un policija viņu sodījusi saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 46.pantu par narkotisku vielu neatļautu glabāšanu, ziņo “Nekā personīga”. Jūrmalas domē raidījumam nekādi komentāri par šo lietu nav sniegti.

Saskaņā ar likumu, piemērojot administratīvo sodu par šādu pārkāpumu, likumsargi pārkāpēju rakstveidā brīdina par kriminālatbildību, ja šī persona gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas neatļauti iegādāsies vai glabās narkotiskās vai psihotropās vielas arī nelielā apmērā vai neatļauti lietos šādas vielas.

Izmeklēšanā KNAB arī atklājis, ka laikā no 2014. līdz 2016. gadam Trukšņa izdevumi ir grūti salāgojami ar domes priekšsēdētāja ienākumiem, piemēram, viņam bijis dārgs ceļojums uz Šveici, iegādāts 17 000 eiro vērts paklājs u.c. Šo informāciju KNAB nodevis Valsts ieņēmumu dienestam (VID), kas veicis Trukšņa fiziskās personas auditu.

Lieta, kurā iesaistīts Truksnis, esot finiša taisnē, un tuvākajā laikā sabiedrība tikšot informēta par tālāko kriminālprocesa gaitu, raidījumam apliecinājusi KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Ineta Cīrule. Lietā ar 40 sējumiem pabeigtas fonoskopiskās un rokrakstu ekspertīzes, kā arī DNS analīzes.

LETA jau ziņoja, ka Ģenerālprokuratūra par korupciju nolēmusi sākt kriminālvajāšanu pret uzņēmēju Jūliju Krūmiņu, viņa meitu Maiju Čerņavsku un kādu Veselības inspekcijas (VI) amatpersonu, bet Truksnim apsūdzība vēl nav celta un viņa kriminālprocess izdalīts no lietas un šogad maijā tika nodots atpakaļ KNAB. Šī epizode saistīta ar kādu Krūmiņa nekustamā īpašumu projektu Jūrmalā.

Tāpat Truksnis un Krūmiņš figurē arī KNAB izmeklētā kriminālprocesā par iespējamo NSL un ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. KNAB priekšnieks Jēkabs Straume aprīļa sākumā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” skaidroja, ka kriminālprocess ir nedaudz iestrēdzis un biroja prognozes par tā nodošanu prokuratūrai apsūdzību uzrādīšanai sākotnēji bija optimistiskas. Tagad birojs gaidot atbildi uz tiesiskās palīdzības lūgumu. Straume gan nevēlējās nosaukt valsti, kurai lūgta informācija.

ZZS nosoda Truksni, bet no amata atkāpties neaicinās

Narkotiku lietošana ir nosodāma, un Jūrmalas domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa (ZZS) gadījums nav izņēmums, aģentūrai LETA sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. Narkotika lietošana ir problēma un sērga, ar ko ir jācīnās, pauda ZZS politiķis.

Taujāts, vai šīs situācijas dēļ ZZS aicinās Truksni atkāpties no amata, Krauze norādīja, ka šādus gadījumus politiskais spēks pārrunā kolektīvi.

Pirmdien šis jautājums ticis pārrunāts ZZS valdes sēdē, kurā nolemts līdz vēlēšanām šo jautājumu neskatīt, jo divus gadus vecas informācijas publiskošanu pašlaik Zaļo un zemnieku savienība uzskata par priekšvēlēšanu politisko cīņu no politisko konkurentu puses, skaidroja Krauze. Politiskais spēks par to izšķīries, ņemot vērā, ka saskaņā ar medijos ziņoto dažiem cilvēkiem tas esot bijis zināms jau divus gadus.

Reizē ZZS nosoda narkotiku lietošanu un uzskata, ka tas ir pilnībā nepieņemami, teica politiķis. ZZS nav lēmusi, vai šo jautājumu skatīt pēc vēlēšanām.

Truksnis ir Latvijas Zaļās partijas (LZP) biedrs. LZP valdes priekšsēdētājs, ZZS valdes loceklis Edgars Tavars aģentūrai LETA norādīja, ka šodien viņam nav izdevies saņemt apstiprinājumu, ka Truksnis būtu sodīts par narkotiku glabāšanu. Viņš norādīja, ka neapšauba mediju darbu šajā jautājumā, bet nezina, vai kāds šajā gadījumā nav maldināts.

Vaicāts, vai Truksnim būtu jāatkāpjas no amata, ja apstiprināsies šī informācija, Tavars atbildēja apstiprinoši, norādot, ka tas ir ļoti smags likuma pārkāpums. Viņš skaidroja, ka šādos gadījumos jau citi politiķi ir rādījuši piemēru, atkāpjoties no amata. LZP valdes priekšsēdētājs lūdzis partijas pārstāvjus tikties un izrunāt situāciju ar Truksni. Reizē Tavars pauda bažas, kāpēc šī informācija ir parādījusies publiski vien dažas dienas pirms vēlēšanām.

(papildināta ar ZZS viedokli)

Komentāri (12)

J.Biotops 01.10.2018. 09.52

“Straume gan nevēlējās nosaukt valsti, kurai lūgta informācija” – te nu gan ir daudz variantu, ar 3 minēšanas reizēm nepietiks. Dienvidosetija, Abhāzija, Lugandona… Vanuatu…

“…Trukšņa izdevumi ir grūti salāgojami ar domes priekšsēdētāja ienākumiem… Šo informāciju KNAB nodevis Valsts ieņēmumu dienestam (VID)…” – Nu tik gaidīsim, kā ZZS pārvaldītās EM kontrolētais VID izmeklēs tipiska ZZS “politiķa” izdevumus un ienākumus. Vai grūti paredzēt, ko sagaidīsim?

+3
0
Atbildēt

2

  zanE. > J.Biotops 01.10.2018. 11.52

  ….- “kā ZZS pārvaldītās EM kontrolētais VID izmeklēs”….
  —————–
  …prasās pēc kļūdas labojuma – VID ir Finanšu ministrijas un Danas Reiznieces-Ozolas tiešā pārraudzībā….
  P.S. …dīvaini, ka ZZS izvairās pieminēt laiku, kad DRO bija ekonomikas ministre (2014. gada 5. novembris — 2016. gada 11. februāris), kaut kāds melnais caurums DRO darbībā?….

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  J.šveiks > J.Biotops 01.10.2018. 10.13

  neko viņi tur neatradīs , vai tad kļaviņa ienākumus pārbaudīja , kad nāca gaismā afēra ar piesavināto degvielas naudu , vai meklēs kur rāvi miljonu lai iekārtotu 2 bodes Rīgā vienu Valmierā un vienu Liepājā? Pēdējo par pusmiljonu nopircis no Liepājas mēŗja. Knabim bija jāķeras pie izmekl’;ešanas , nevis futbolēšanas, tāka pareizi ir JKP programmā , apvienot šīs represējošas institūcijas vienā , es jau sen izlēmu balsot par JKP. Kairišs teicis pareizi , nepalsot par sc , kpv lv. un sārkanajiem trubas zaļzemniekiem

  +4
  0
  Atbildēt

  2

  altinyildiz > J.šveiks 01.10.2018. 11.02

  Lieku 20/1, ka tu, nelieti, savā laikā balsoji par Bordāna LC.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  J.Biotops > J.šveiks 01.10.2018. 11.21

  Redzu, ka ģenerālis pamatoti nikns – kā te viens jaunkareivis iedrošinās aizskart tautas svētumus!

  Cita lieta – JKP aktīvistu “futbolēšana” un līdzdalība, bet par to IR nerakstīs. Tātad nav un man tam jātic. Pagaidām neizdodas, acis reizēm rāda un pat vecuma plānprātība vēl nav pilnībā galvu pārņēmusi.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > J.Biotops 01.10.2018. 13.01

  Ja pie siles nepaliks Vienotība, tās beznosacījuma fanātiem būs vien jālej ģipša bordāniņi un potapovas

  0
  0
  Atbildēt

  0

J.šveiks 30.09.2018. 21.09

Jūrmalā viss pa vecam . Mēris ne tikai alkāns bet piedevām
vēl nariķis… slims civēks

+2
0
Atbildēt

1

  tonijs > J.šveiks 01.10.2018. 10.43

  Vai Jūrmalā atjaunotās neatkarības gados vispār ir bijis kāds normāls mērs, kas nav ņēmis kukuļus un nav bijis iesaistīts skandālos? Jūrmalas dome jānodod tiešā KNAB uzraudzībā un KNAB pārstāvim vienmēr jāsēž blakus mēram un jāiet viņam visur līdzi.

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > tonijs 01.10.2018. 11.19

  Varbūt visu pašvaldību vadību vajadzētu atdot Potapovai ar Jurašu, kamēr Bordāns saimnieko pa ministru kabinetu?

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  tonijs > altinyildiz 01.10.2018. 12.47

  Pirmo reizi ieliku tev plusiņu. Prieks redzēt, ka uzturēšanās gudrāku cilvēku sabiedrībā tev ir nākusi par labu un esi sācis domāt pareizā virzienā. Tikai mazliet palabošu – Strīķi par Potapovu sauc tikai viņas nedraugi. Nu tad Saeimas vēlēšanās draudzīgi balsojam par JKP, lai Latvijā valdītu tiesiskums un kārtība! 🙂

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > tonijs 01.10.2018. 12.57

  Visdrīzākais GRU algas un apbalvojumu sarakstā viņa arī ir ar Potapovas uzvārdu un savu kristīto vārdu, Aņka.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 01.10.2018. 17.07

jā – ZZS kā saka – nebeidz mūs mīļi pārsteigt ar savu labdarību

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu