Ričards Umbraško, Vele2018.info izveidotājs

Vidusskolēns Ričards Umbraško ir viens no tūkstošiem skolēnu, kurš, ja ne šajās, tad nākamajās vēlēšanās ies pie balsošanas urnas. Viņš uzskata, ka jauniešiem obligāti būtu jāmāca politiskā pratība. Foto no personīgā arhīva
Gunita Nagle

Sekojot līdzi pirmsvēlēšanu diskusijām, nevar neievērot kādu fenomenu — abpusējs interešu trūkums starp politiskajām partijām un jauniešiem. Uz to vēstulē no ASV norāda Ričards Umbraško (15), kurš šajā mācību gadā Rīgas 1. Valsts ģimnāziju nomainījis pret vidusskolu ASV Nebraskas štatā. Pārliecinieties paši — ne partiju programmās ir kāds vēstījums cilvēkiem, kuri drīz kļūs par vēlētājiem vai par tādiem kļuvuši nesen, ne arī jaunieši raujas iesaistīties sarunās par vēlēšanām. «Liels skaits balsstiesīgo jauniešu uzskata, ka viņu balsij nav nozīmes un tāpēc nav jēgas balsot,» secinājis Ričards. Lai to mainītu, viņš vienaudžiem izveidojis platformu Vele2018.info, kuras uzdevums ir vairot politisko pratību.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu