VIDEO: Mūziķe Lauma Matule Dzilnuciemā: “Kokle ir trauslums, mīļums un miers”

Lauma Matule spēlē kokli. Publicitātes foto
Print Friendly, PDF & Email

“Kokle ir trauslums, tīrība, mīļums, siltums un miers, ko es varu gūt. Turot rokās kokli, ir sajūta, ka es to samīļoju,” atklāj mūziķe Lauma Matule no Dzilnuciema Babītes novadā.

“Man patīk oriģinālkompozīcijas, kas mijas ar improvizāciju. Mūsu senči noteikti neskatījās notīs un nespēlēja tā, kā tur ir rakstīts – kokles spēle nāca no viņiem pašiem,” ir pārliecināta Lauma.

“Svarīgi ir nebaidīties uzsākt kaut ko darīt – uzdrīkstēties un nebaidīties. Tas nav vienkārši, bet ļoti grūti. Ir jāpatērē daudz enerģijas, lai atrastu ceļu, kas tev dzīvē patīk,” uzskata Lauma.

“Es dzīvoju mazā ciemā, bet man tā vienmēr ir bijusi liela vieta. Es ļoti lepojos, ka šeit dzīvoju. Tagad Dzilnuciems uzplaukst, uz šejieni pārceļas cilvēki un pļavas tiek apbūvētas. Šai vietai tas nāk tikai par labu.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Projektu TUESI.LV īsteno biedrība “NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu