VIDEO: Inese Kukle Mežinieku viedciemā: “Darīt gudri ir darīt kopā” • IR.lv

VIDEO: Inese Kukle Mežinieku viedciemā: “Darīt gudri ir darīt kopā”

Publicitātes foto

““Viedais ciems” nozīmē darīt gudri, un darīt gudri ir darīt kopā. Šo kustību virza ticība idejai, ka mēs paši spējam vienoties par kopējiem mērķiem un darboties to labā,” stāsta Inese Kukle, Mežinieku viedā ciema kopienas pārstāve.

“Mūsu mērķis ir dzīvot drošākā un labvēlīgākā vidē. Mūsu vieno vērtības, kas nosaka mūsu kopienas virzību un aktivitātes,” uzsver Inese.

“Cilvēks, pirmkārt, ir saimnieks pār savu dzīvi, ģimeni un māju. Nākamā pakāpe ir būt saimniekam apkaimē. Tā ir lieliska sajūta – braukt pa apkaimi un just, ka tā ir mana kopiena,” saka Inese.

Viedie ciemi ir aktīvas iedzīvotāju kopienas lauku apvidos, kas izmanto inovatīvus un radošus risinājumus, lai uzlabotu kopienas dzīves apstākļus un nodrošinātu ilgtspēju.

Kopš 2021.gada atpazīstamības zīmi “Viedais ciems” visā Latvijā ir saņēmušas 18 kopienas, savukārt atpazīstamības zīmi “Ceļā uz viedo ciemu” – 22 kopienas.

Biedrība NEXT ir sagatavojusi TUESI.LV video stāstus par divdesmit Latvijas “Viedajiem ciemiem” un to kopienu līderiem, ļaujot ielūkoties “Viedo ciemu” ikdienā un kopienu līdzdalības aktivitātēs.

Projektu TUESI.LV :: Viedo Ciemu stāsti īsteno biedrība NEXT ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība NEXT.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu