Sākas lielākās militārās mācības kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas • IR.lv

Sākas lielākās militārās mācības kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas 10

Foto: Gints Ivuškāns

Latvijā no 20.augusta līdz 2.septembrim norisinās lielākās militārās mācības kopš valsts neatkarības atgūšanas “Namejs 2018”, vēsta aģentūra LETA. Pēc Aizsardzības ministrijas (AM) datiem, mācībās piedalīsies vairāk nekā 10 000 dalībnieku – Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, kā arī policisti un robežsargi.

“Pēc četru gadu intensīvas gatavošanās šīs būs lielākās militārās mācības kopš Latvijas neatkarības atgūšanas, kurās pārbaudīsim bruņoto spēku gatavību aizsargāt Latviju no jebkura veida apdraudējuma. Šīs mācības ir iespēja trenēt ne tikai Nacionālos bruņotos spēkus, bet arī Latvijas valsts aizsardzības spējas kopumā, jo mācībās piedalās mūsu sadarbības partneri,” norādījis Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Sabiedrotos mācībās pārstāvēs Latvijā izvietotais NATO bataljons, ASV karavīri, kā arī karavīri no Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Čehijas. Mācības aptvers teju visu Latvijas teritoriju, tāpēc iedzīvotājiem nav jāsatraucas, negaidīti sastopot karavīrus vai bruņutehniku, šorīt intervijā Latvijas Radio 1 sacīja Kalniņš. “Mēs neesam īpaši aicinājuši, bet sabiedrība (..) manīs mūs gan uz ielām, gan ceļiem un kaimiņos, ja kāda īpašumos vai meža masīvos atradīsies vienības, kas izpildīs taktiskos uzdevumus,” stāstīja armijas komandieris.

Īpašumu izmantošana ir saskaņota iepriekš, aktīvāko darbību teritorijās sniegta informācija iedzīvotājiem. Mācību laikā karavīri bez atļaujas un iepriekšējas saskaņošanas nevienu privātu zemesgabalu neizmantos un nevienā svešā pagalmā nebrauks, uzsvēra Kalniņš. “Mums ir noslēgti vairāk nekā 500 līgumi ar īpašniekiem par viņu teritoriju izmantošanu, un tikai šajos gadījumos mēs izmantosim viņu īpašumus, viņu infrastruktūru, lai trenētu karavīrus,” apliecināja Kalniņš.

Armijas vienību pārvietošanās laikā uz ceļiem būs īslaicīgi satiksmes ierobežojumi. Taktisko uzdevumu laikā ārpus poligoniem izmantos mācību munīciju, kas var radīt troksni, skaidroja komandieris. Kaujas šaušanas vietās dežurēs ugunsdzēsēji, lai nepieļautu šovasar Ādažu poligonā piedzīvotajam līdzīga ugunsgrēka izcelšanos.

Mācību aktīvā fāze norisināsies ne tikai Ādažu poligonā, bet arī Skrundas, Meža Mackeviču, Lāčusila un citos reģionālajos poligonos, kā arī 36 Latvijas novados – Aknīstes, Alūksnes, Apes, Ādažu, Baldones, Daugavpils, Garkalnes, Grobiņas, Gulbenes, Iecavas, Ilūkstes, Jelgavas, Jēkabpils, Līvānu, Krustpils, Kuldīgas, Ķeguma, Ķekavas, Neretas, Nīcas, Mārupes, Olaines, Ozolnieku, Priekules, Rēzeknes, Salas, Salaspils, Saldus, Skrundas, Smiltenes, Stopiņu, Vaiņodes, Vārkavas, Vecumnieku, Viesītes un Viļakas novados. Visvairāk mācību norisi izjutīs Rīgas, Liepājas, Valmieras, Ventspils, Jēkabpils un Daugavpils iedzīvotāji.

Mācībās tiks izspēlēti dažādi scenāriji, piemēram, viens no tiem paredzēs spontānu nemieru likvidēšanu Jēkabpilī un Valmierā. Nemieros būs iesaistīti bruņoti, bez atšķirības zīmēm tērpti cilvēki, uz kuriem sākotnēji reaģēs iekšlietu struktūras, palīgā steigsies bruņotie spēki. Pretinieka lomu spēlēšot sabiedroto valstu karavīri. Mācībās iesaistīsies Lielvārdē dislocētie ASV helikopteri, Latvijas un sabiedroto smagā un vieglā motorizētā tehnika, kā arī bezpilota lidaparāti.

“Mācībās atstrādāsim valsts aizsardzību, izmantosim aizkavēšanas un aizsardzības operācijas. Visām brigādēm būs pārvietošanās un lokāla aizsardzības nodrošināšana konkrētām pilsētām. Valsts aizsardzības struktūra tiks pārbaudīta simtprocentīgi. Neveidosim scenāriju pret kādu konkrētu valsti, bet gatavojam Nacionālos bruņotos spēkus aizsargāt Latviju pret jebkuru apdraudējumu,” norādīja NBS komandieris.

Komentāri (10)

Sskaisle 20.08.2018. 11.14

mazajai Latvijai medicīnao šogad budžets ir 1 miljards – ( ja es kļūdos – palabojiet) –

8 000 eur mēs maksājam slimnīcas vadītājam , lai viņš pateiktu, ka neko nevar izdarīt jo naudas par maz.
Paga – kas notiek valstī – ja šiem iedotu 10 miljardus- varu derēt – tiem mauku bērniem algas būtu 80 000 eur mēnesī , bet mums – nodokļu maksātājiem kārtejais paziņojums – naudas par maz

es nezinu, patiesi, cik aprobežotiem, cik pretvalstiskiem un pretautiskiem jābūt tiem, kuri grasās balsot par ZZS un NA – nerunājot nemaz par sc

http://jauns.lv/raksts/zinas/293422-austrumu-slimnicas-vaditajs-arstu-trukums-un-vajais-medicinisko-iekartu-resurss-nelauj-izpildit-valsts-nodrosinatas-izmeklejumu-kvotas

+3
0
Atbildēt

1

  tonijs > Dusma 20.08.2018. 11.52

  Par zaļajiem. Vai viņi vispār ir izteikušies par ogļu putekļu piesārņojumu Ventspilī vai Rīgā? Izrādījuši rūpes par apputējušajiem iedzīvotājiem, sarīkojuši kādu piketu, protesta akciju? Tāda izdevība atgādināt par sevi pirms Saeimas vēlēšanām.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 20.08.2018. 09.46

un tomēr – man ir jautājumi –

nr1 – kuri būs tie, kuri aizstāvēs valsti, kurā valda korupcija, kura nespēj nodrošināt pilsoņu dzīvošanu un izdzīvošanu, no kuras pilsoņi turpina bēgt. Labi, ne tā kā Venecuēlā, bet taču turpina cilvēki aizbraukt. Likvidētas 25 skolas, šogad. Bet tā arī nav ziņa , par cik procentiem ir samazināts ministriju skaits. Veselības ministrija ir kā slakterēšanas , nevis ārstēšanas ministrija. Tad vēlreiz – kas šo valsti aizstāvēs? Vai tie krievvalodīgo simti tūkstoši , kurus tagad valdība plāno savest Latvijā – tie aizstāvēs Latviju? Vai NATO karavīri būs motivēti aizstāvēt valsti, kuras iedzīvotāji paši to nedara?

Zvēru, ka esmu laimīga, ka man nav dēli. Naktīs negulētu no domas, ka viņiem jākaro un jāaizstāv bandīti – valsts bandīti

NR2 – jautājums – kāpēc ar nosacītu sodu tika notiesāti valsts nodevēji – tie, kuri vāca un nodeva militāra rakstura informāciju Krievijai? Kāpēc mums – nodokļu maksātājiem to nestāsta? Es veidoju pati savas atbildes – tā ir slepenā šīs valsts – manas Latvijas valsts vadītāju nodevīgā divkosīgā politika? Ja nē – pie varas esošajiem tas ir jāspēj paskaidrot. Kāpēc ar bargiem sodiem netiek sodīti nodevēji.

0
0
Atbildēt

3

  andrejs > Dusma 20.08.2018. 21.57

  Ievēro. Ja komentā nav pieminēta NA, tad neviena plusiņa

  0
  -2
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > andrejs 21.08.2018. 09.17

  ja gribi, lai iesperu, kāpēc neprasi tieši un konkrēti ?

  klau – es dzirdēju baumas, ka NA un SC apvienošoties pēc vēlēšanām – saukšoties nacionālās saskaņas centrs, būšot divi līdzpriekšsēdētāji , jā un rīkošot goda mielastu, kurā būšot pats biedrs putins un pasniegšot ordeņus

  kam pasniegs neviens nesaka, bet es domāju, ka tādu būs diezgan daudz

  tā kā jādomā, ka naciķu un saskaņiešu ierindnieki mācās kniksēt dziļo ieklupienu pasaules kunga priekšā

  tādi pīrādziņi andrejiņ –

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  tonijs > Dusma 21.08.2018. 10.50

  Jā, es arī dzirdēju, un 9.maiju un 16.martu NA un SC turpmāk atzīmēšot kopīgi ar lielu vērienu un savstarpēju toleranci. Dzintars pasākumiem nodrošinās lāpnešus, bet Nils- salūtu. No lozungiem izņemšot tautību apzīmējumus. “Latvieti nepadodies!” vietā tagad būs vienkārši “Nepadodies!”, bet “Krievi nāk!” vietā – “Kaut kas nāk!”.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > tonijs 22.08.2018. 21.09

  В свою очередь Единство (новое, конечно) проявит присущую им гибкость, и по четным годам будут отмечать 16 марта, по нечетным-9 мая. Объясняя свое поведение необходимостью сохранить коалицию ради стабильности Латвии.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Dusma 20.08.2018. 09.48

  nevis ministriju skaits samazināts – bet ierēdņu skaits ministrijās –

  0
  0
  Atbildēt

  0

  tonijs > Dusma 20.08.2018. 10.58

  Par Nr.1 – valsts nav tikai valsts pārvalde (Saeima un ministrijas). Valsts ir zeme, tauta, valoda, tradīcijas, kultūrvēstures mantojums. Aizstāvēt valsti nozīmē aizstāvēt pašam sevi, savu ģimeni un tautu. Tāpēc reālu briesmu gadījumā valsti aizstāvētu visi, un varu derēt, ka tu kā Žanna d’Arka būtu aizstāvju pirmajās rindās.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > tonijs 20.08.2018. 11.19

  tu man nejauc galvu – tad pret ko man mana valsts ir jāaizstāv – kas manu valsti šobrīd iznīcina? vai ne tie bandīti kuri jau tagad sēž smalkos krēslos un tērē mūsu naudu kā lielkungi ?

  tu vakar skatījies de facto ? kārtējās liecības par to , kā tiek izsaimniekota un soli pa solim iznīcināta Latvijas valsts – varbūt ir laiks runāt tiešā runā un aktualizēt aizardzību ne tikai pret iespējamiem ārējiem draudiem, bet jau reāli esošajiem un reāli postošajiem iekšējiem – draudiem

  ko man teica ģenprokurors un kanb šefs ? – ka tas, ka noplūsott ziņas no kanb par uzsāktajām izmeklēšanām – tas tāds nieks, tāds zvirbuļa pirdiens tik esot

  ja tā – tad kāpēc to pašu lindu liepiņu no kaimiņa partijas tagad apsūdz par ziņu izpaušanu un kāpēc tos kanb aizturētos pēc tam nevar notiesāt pierādījumu trūkumu deļ

  klau – tāda buļļa pakaļa – melna un smirdīga tas viss, ka riebjas – nu riebjas tie meli –

  +2
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu