Astrīde Rozīte, Straupes zemnieku tirdziņa izveidotāja

17. jūnijā 10 gadu jubileju svinēs Straupes lauku labumu tirdziņš, kas notiek vēsturiskajā Straupes Zirgu pastā, kur, pēc nostāstiem, nakšņojis Kazanova. «Nekādu ceremoniju netaisīsim. Pats tirdziņš jau ir kā ceremonija. Svinēsim ar darbu,» runā tā radītāja Astrīde Rozīte
Ieva Puķe

Rozīšu ģimenei Straupē, Valmieras ceļa malā, 15 gadus ir autoserviss Autostallis. Viņi no Rīgas šeit ieradās 1987. gadā. «Tēvs 15 gadus bija stāvējis rindā uz trīsistabu dzīvokli Purvciemā, bet mēs ar māsu pieaugām, es apprecējos, dzīvojām saspiestībā. Domājām — kāpēc nepārcelties uz Straupi pie vīratēva, neuzbūvēt tur māju?» atceras Astrīde. Stereotipam, ka izglītības kvalitāte laukos ir zemāka, viņa nepiekrīt. Vidējā meita, kas mācības sāka Straupes pamatskolā, tagad ir zinātņu doktore Lūleo Tehniskajā universitātē Zviedrijā, jaunākā ieguvusi maģistra grādu ķīmijā, dēls ir kuģa stūrmanis. Tas, kā bijušajai pilsētniecei patiešām pietrūka, izrādījās zemnieku tirgus.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu