Rihards Fjodorovs un Mirko, godalgoti tabakas okšķeri

«Mirko ir enerģisks kā lokomotīve,» par dienesta suni saka Latgales VID muitas pārvaldes vecākais eksperts Rihards Fjodorovs. Nesen abi sacensībās Moldovā ieguva sudraba medaļu tabakas izstrādājumu meklēšanā. Foto — Alise Šulca, Picture Agency
Ieva Alberte
Print Friendly, PDF & Email

Mirko izskatās ļoti labi. Vīrišķīgs, stiprs un ātrs. Intervijas pirmajās minūtēs strauji metas apošņāt visas somas. «Viņš zina — ja kaut kur atbraucis, būs jāstrādā,» saka Rihards Fjodorovs, kurš ar Mirko no Rēzeknes ieradies Rīgā uz tikšanos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ēkā. Abi ir VID Muitas pārvaldes darbinieki un ikdienā strādā uz Latvijas un Krievijas robežas, meklējot cigarešu kontrabandu. Nesen Mirko atgriezās no sacensībām Moldovā, kur ieguva 2. vietu deviņu valstu konkurencē. Viņš nu savācis visu medaļu komplektu, jo iepriekš sacensībās Krievijā ieguvis arī zeltu un bronzu. Latvijā kopumā ir 43 darba suņi, kuri specializējas narkotiku vai tabakas meklēšanā. Tikai trīs no tiem spēj sameklēt abas vielas.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu