Sandija Segleniece, helikoptera pilote 1

«Man grūti dabūt matus zem ķiveres, tāpēc bieži vien tie ir izspūruši,» smejas Sandija Segleniece. Viņas darbavieta ir Lielvārdē, Nacionālo bruņoto spēku gaisa spēku bāzē. Palidot ar helikopteriem Mi-2 un Mi-17 izdodas aptuveni reizi mēnesī. Foto — Jēkabs Kalvelis, Picture Agency
Ieva Alberte
Print Friendly, PDF & Email

Sandija ir unikāla. Pašlaik Latvijā nav nevienas citas sievietes militārajā jomā, kurai būtu helikoptera pilotēšanas tiesības. Virsnieces Seglenieces oficiālais amats ir Nacionālo bruņoto spēku gaisa spēku aviācijas eskadriļas 2. posma pilote. «Kāpēc ne pirmā posma? Ir vēl, kur uzkalpoties,» stāsta Sandija. Helikopteram ir dubultā vadība, un viņa ir otrā pilote, kas atbild par navigāciju. Vajadzības gadījumā var pārņemt lidaparāta vadību. Protams, Sandija stūrē helikopteru arī pati. Piemēram, nesen lidoja uz Ādažiem tā sauktajā maršruta lidojumā: apsekot lidlaukus un nosēšanās vietas. Palidot Sandijai izdodas vidēji reizi mēnesī. «Būtu biežāk, ja es dežurētu glābšanas un meklēšanas darbos. Pagaidām nav bijusi tāda iespēja,» atzīst Sandija. Visas vajadzīgās zināšanas viņai ir, taču jāattīsta prakse. NBS vīri vēlas Sandiju pasargāt no smagiem uzdevumiem, tāpēc neaicina glābt kaitbordistus, pacelt ūdeni virs degošu riepu laukuma vai nolaist uz kuģa ārstu. Ikdienā Sandija dara papīru darbus: organizē mācības, piesaka komandējumus militārajām mācībām.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu