Par “Par!” 36

Saeimas deputāte Lolita Čigāne. Foto: Edijs Pālens, LETA
Lolita Čigāne
Print Friendly, PDF & Email

Lai iegūtu atpazīstamību un mediju uzmanību Latvijas politikā, vajadzīga vai nu liela nauda, vai liels darbs. Vai arī spilgtas personības. Pagājušā gada augustā dibinātā Kustība Par! nolēma nebūt vienas vai pāris spožu līderu partija, nolēma darboties tikai ar godīgi un caurskatāmi piesaistītu finansējumu. Tātad to, vai Kustība Par! kļūs par spēlētāju sabiedriskajā politikā, varēja noteikt tas, cik lielu darbu Par! cilvēki ieguldīs politiskajā darbā.

Politika ir piņķerīga un ļoti publiska, pat par sīkāko “iznācienu” par sevi var “atklausīties” visnepatīkamākās lietas. Tāpēc lielākais izaicinājums jaunajiem politiķiem Par! bija pārvarēt politiskās komunikācijas biklumu. Kustībai Par! tas neizdevās un pēdējā pusgadā plašāka sabiedrība dzirdējusi par uz vienas rokas pirkstiem saskatāmiem Par! politiķiem, lai gan partijā ir daudz lielisku, profesionālu, dedzīgu cilvēku, no kuriem daudzi būtu pelnījuši daudz aktīvāk veidot Latvijas politisko domu.

Tieši daudzie piesaistītie un iedvesmotie biedri bija galvenais iemesls, kāpēc man pēc Par! valdes aicinājuma atstāt Vienotības frakciju Saeimā vai arī izstāties no partijas, šī izšķiršanās bija grūta. Esmu ievēlēta Saeimā no Vienotības saraksta un apzinos, ka tikai savstarpējā sadarbībā ir iespējams kaut ko panākt, tāpēc tieši šobrīd tālāk šķaidīt Vienotības frakciju nebiju gatava. Vienlaicīgi apzinos, ka tuvākajā laikā otra tāda politiska partija ar tādu komjauniešu štampu neietekmētu 30-40-gadnieku paaudzi, kuras tik ļoti pietrūkst Latvijas šodienas politikā, vairs neizveidosies.

Jau no Par! izveidošanās man bija pārliecība, ka tai jābūt plašai centriskai platformai, kur savu vietu varētu atrast gan politikā bijuši, gan jauni cilvēki. Uzskatāmi to raksturoja izvēlētais nosaukums “Kustība Par!”.

Atcerēsimies, Par! tika dibināta Vienotības, līdz šim visskaidrākās proeiropeiskās politiskās partijas, zemākajā punktā. Pēc nesekmīga mēģinājuma ar partiju ko iesākt par savu atkāpšanos bija paziņojis toreizējais partijas priekšsēdētājs A. Piebalgs, iepriekšējā priekšsēdētāja, kas panāca premjeres Straujumas atkāpšanos, Saeimas mandātu apšaubāmi ieguvusī Āboltiņa turpināja dominēt. Izskatījās, ka 2018. gadā vēlētājiem vispār nebūs skaidras proeiropeiskas, tiesiskumu atbalstošas izvēles, par ko balsot. Vienotības spēks bija dažādu cilvēku un pārliecību apvienošana vienā organizācijā un spēja šim dažādumam piešķirt vienotu virzību un mērķi – stingra pārliecība par Latvijas vietu Eiropā, nesatricināms atbalsts NATO, tiesiskuma principu uzturēšana, spēja moderni un pietiekami liberāli domāt sabiedrībai svarīgos jautājumos. Tāpēc Vienotības pašsagrāve, kas sākās 2014. gada beigās, ir ilgtermiņā Latvijas politikai nodarīts posts.

Kustības Par! valde un pēc tam kongress 2018. gada 24. martā nolēma veidot esošajai koalīcijai opozīcijā esošu partiju apvienību ar partijām Latvijas attīstībai un Izaugsme. Latvijas attīstībai priekšsēdētājs Par! kongresā iezīmēja jomas, kur Par! un Latvijas attīstība strādās kopā – Stambulas konvencija, partnerattiecību regulējums, olšūnu ziedošanas jautājumi, apliecinot, ka jaunā apvienība vispirmām kārtām būs sociāli liberāla. Manā skatījumā šos neapšaubāmi svarīgos jautājumus bija jāiekļauj plašākā, centriskā politiskā piedāvājumā.

Un, visbeidzot, izvēlētais galvenais partneris, Latvijas attīstībai, protams, nav nekāds “jaunais” spēlētājs Latvijas politikā, to veidojuši iepriekš no dažādām citām partijām aizgājuši politikā sen zināmi cilvēki. Latvijas attīstībai ir iestaigātas takas gan medijos, gan daudz naudas. Tas, protams, atrisinās Par! problēmu ar regulāras atpazīstamības un dzirdamības nodrošināšanu, tomēr tas jau būs cits Par! Šodien Kustības Par! valdei esmu nosūtījusi iesniegumu par izstāšanos.

 

Autore ir Saeimas deputāte

Komentāri (36)

vvilums 03.04.2018. 16.33

Kamēr šamējie sašķēlušies pastaigājas, kremļa- lembja padauzas vienotā frontē , propagandas un botu apdziedāti, platiem soļiem dodas rudenī pārņemt valsti.

+4
0
Atbildēt

1

  altinyildiz > vvilums 03.04.2018. 19.24

  Kad čeka atsauca atpakaļ uz Vienotību Judinu un Loskutovu, uzreiz bija skaidrs, ka nepietiek lētticīgo un padibeņu balsu, lai Saeimā iekļūtu visi trīs prokremliskie spēki: Vienotība, Par un JKP, jo jāpārvar 5% barjera, tāpēc Par nācās norakstīt un parosoīdus sadalīt.

  0
  -4
  Atbildēt

  1

  Vahamurka > altinyildiz 04.04.2018. 00.42

  Nu ja,bet kur tagad lai šos liek,atkal uz Vienotību visus jau nepārsviedīsi,tā būs blamāža,JKP toties taisa konservatīvu ģīmi,pie tiem ar neērti,ka vēl nesamaitā to galveno medus mucu.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

AK 03.04.2018. 12.51

PAR laikam ir miris tā īsti nedzimis.
Diez ir vēl kāda partija Latvijas vēsturē, kuru uz vēlēšanām izveido pamukušie no citas partijas, un pēc pāris mēnešiem nesagaidot pat vēlēšanas daļa pamukušo jau mūk atpakaļ?!
Diez kā šie cilvēki, kas nespēj pat īsti partiju uztaisīt, būtu spējīgi kaut ko sakārtot jebkādā jomā? Skaisti runāt un saukļus deklarēt jau daudzi prot, bet ar izdarīšanu, kā jau vienmēr, ir grūtāk 🙂

+5
-4
Atbildēt

1

  AK > AK 03.04.2018. 12.55

  Un par to biklumu un darbu, ko vajadzēja ieguldīt, lai partija darbotos – ja jau ir bikli un nespējīgi darbu ieguldīt partijas izveidē, tad kādēļ kādam būtu jānotic, ka ar tādu biklumu un nespēju varēs izdarīt kaut ko valsts labā?

  +4
  -7
  Atbildēt

  0

Svešinieks 06.04.2018. 11.12

2016. gada jūnijā Jesajas Berlina Dienā es jūs aicināju izstaties no Vienotības un izveidot jaunu partiju lai piedalītos pašvaldības vēlēšanās un dabūtu Ušakovu ārā no mēra krēsla. Toreiz es teicu, ka 2009. gadā Āboltiņa esot uzdāvinājusi Rīgu Ušakovam. Un kas jūsuprāt uzdāvinājis viņam Rīgu 2017. gadā?

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu