No 1. marta - piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta • IR.lv

No 1. marta – piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta

Foto: Karolis Kavolelis, F64/BFL

No šā gada 1. marta par divu un vairāku bērnu audzināšanu no viena gada līdz 20 gadu vecumam pabalsta saņēmējam pie ģimenes valsts pabalsta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) piešķirs piemaksu. To paredz pērn Saeimā pieņemtie grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā.

Kā informē VSAA, piemaksas apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita, par kuriem ir piešķirts ģimenes valsts pabalsts konkrētam pabalsta saņēmējam:

  • ja pabalsts piešķirts par 2 bērniem piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta būs 10 eiro mēnesī,
  • ja pabalsts piešķirts par 3 bērniem66 eiro mēnesī.

Par katru nākamo bērnu piemaksas apmērs būs par 50 eiro mēnesī lielāks nekā par iepriekšējo kopējo audzināmo bērnu skaitu ģimenē. Piemēram, ja pabalsts piešķirts par 4 bērniem – tas būs 116 eiro mēnesī, ja pabalsts piešķirts par 5 bērniem – tas būs 166 eiro mēnesī, utt.

VSAA norāda, ka piemaksa netiek piešķirta par katru bērnu, bet viena piemaksa par kopējo bērnu skaitu, par kuriem saņem pabalstu.

Iesniegums piemaksas piešķiršanai nav nepieciešams, jo piemaksas apmēru VSAA noteiks atbilstoši tam, par cik bērniem attiecīgajam pabalsta saņēmējam ir piešķirts ģimenes valsts pabalsts.

Tiem pabalsta saņēmējiem, kuriem ģimenes valsts pabalsts jau ir piešķirts par diviem vai vairāk bērniem, piemaksas apmēru par periodu no 2018.gada 1.marta VSAA aprēķinās un izmaksās ne vēlāk kā līdz 2018. gada 30. aprīlim. Tas nozīmē, ka aprīlī piemaksa tiks izmaksāta par martu un aprīli, bet turpmāk, sākot no maija, to izmaksās, katru mēnesi kopā ar ģimenes valsts pabalstu.

Turpmāk, kad ģimenē palielināsies bērnu skaits, par kuriem ir tiesības saņemt ģimenes valsts pabalstu, VSAA, piešķirot pabalstu, pārskatīs arī piemaksas apmēru vai arī to piešķirs, ja iepriekš uz to nav bijušas tiesības.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu