Vairāk skābekļa 13

Kaspars Putniņš. Foto — Jānis Pipars, Picture Agency
Anda Burve-Rozīte
Print Friendly, PDF & Email

Diriģents Kaspars Putniņš ar multimediālu performanci Gaismas raksti Nacionālajā bibliotēkā iesāk valsts simtgades svinības

Latvijas Radio kora diriģentam Kasparam Putniņam kopā ar domubiedriem, performances Gaismas raksti līdzautoriem, par Latvijas simtgadi bijis interesanti domāt divējādi: kādas ir sabiedrības vērtības un mērķi šodien un kādi elementi vēsturē un kultūrā bijuši nozīmīgi šodienas Latvijas izveidē? Tāpēc performance veidota kā pagātnes un tagadnes sasaukšanās, mijoties dzejnieka un literatūrzinātnieka Kārļa Vērdiņa folklorā atlasītajiem tekstiem ar Ilmāra Šlāpina jaunradīto dzeju. Radošajā grupā strādā arī režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfs Voldemārs Johansons un komponisti Mārtiņš Viļums un Shipsi. Gaismas raksti skatāmi Nacionālajā bibliotēkā no 18. janvāra, un Kaspars Putniņš iedrošina uz šo performanci, kas spēles laukā iesaistīs arī skatītājus, nākt arī visus biklos un savrupos.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu