Oligarhu sarunas. Preses kastrēšana. Spilgtākie citāti • IR.lv

Oligarhu sarunas. Preses kastrēšana. Spilgtākie citāti 24

NULL

Kā oligarhi sagrāba un sagrāva Latvijas lielāko dienas laikrakstu? Cik neatlaidīgs ir Aivars Lembergs, pieprasot valsts un pašvaldību uzņēmumiem naudu Neatkarīgās stutēšanai? Kam pasūtīt draudzīgus sižetus Latvijas Televīzijā, un kāpēc nav izdevies «sakārtot» Latvijas Radio? Rīdzenes sarunas atklāj, kā oligarhi būvēja savu ietekmi, pakļaujot un kropļojot Latvijas medijus.

Savs kabatas medijs vai pat vairāki – tā ir «oligarha komplekta» obligāta sastāvdaļa, lai veidotu sabiedrisko ietekmi. Aivars Lembergs, Andris Šķēle un Ainārs Šlesers tikai paši zina, cik daudz naudas ir nodedzināts, lai medijos uzturētu savu varenību, taču sarunas viesnīcā Rīdzene ļauj spriest vismaz par to, kādas pūles tas prasījis.

«Zini, kas ir sūdīgi, mēs tā arī netrisinājām… Ko es uzreiz teicu – ka vajag apvienoties par sabiedriskajiem medijiem. To televīziju daudzmaz sakārtoja, valsts televīziju, bet valsts radio, kā bija, tā palika,» Lembergs pēc 10. Saeimas vēlēšanām oktobrī sūkstās Šleseram. Bet buldozers nenomet gāzi arī pēc sakāves (Šlesera un Šķēles apvienība Par labu Latviju ieguva astoņas vietas). «Īstermiņā padiršam tikai tāpēc, ka ir tie pretinieki. Šajā variantā, kad apvienota radio un televīzija, privātos medijus uzfrišinām – ko viņi izdarīs? Viņiem nebūs resursi. Mēs varam izspēlēt izcili,» pārliecināts Šlesers.

Žurnāls “Ir” publisko sabiedrībai būtisku informāciju no sarunām viesnīcā “Rīdzene”, kur Ainārs Šlesers ar politiķiem un uzņēmējiem kārtoja lietas.

Pilnu rakstu “Preses kastrēšana” lasi te, bet spilgtākos “Rīdzenes” sarunu citātus skati zemāk.

Komentāri (24)

zars 29.06.2017. 13.45

… bet “Lemberga kungu” joprojām sauc gozēties uz skatuves, kad “pilsētā ar rītdienu” notiek kārtējais pasăkums . Šķērmi, patiesi riebīgi ap dūšu metas, kā viņam pielien, piemēram, basketbola komentētāji, visādu muzikālo banku veidotāji utt. Guntis Skrastiņš, šķiet, ir hrestomātiskis piemērs tam, cik nožēlojams var kļūt un būt jau gadu gadiem. Minos, ka vien Sipeniece asi nostājās pret šādu lietu kārtību, vairumam, škiet , nav problēmu pacelt jūdasa grašus un nodot savu valsti.

Šāda veida atmasokojošas publikācijas vieš cerību, ka valsti neesam pazaudējuši. Cerīga ir arī jaunā paaudze, kura domā valstiskāk un rīkojas godīgāk. Daudzi no mums visu saprot, taču izliekas neredzam, kas, īstenībā, ir tádu lembergu mērķis. Būtu pēdējais laiks iet un celties par savu pascieņu un savu valsti.

+26
-1
Atbildēt

1

KoKatrina 29.06.2017. 10.16

Pamatīga pļauka Latvijas žurnālistikai. Kamēr vieniem Ventspils burtiski draud ar tiesu par patiesu notikumu atspoguļošanu, citiem pienākas pateicība par neatspoguļošanu.

+16
0
Atbildēt

3

  DikembeSakamoto > KoKatrina 29.06.2017. 16.41

  Grāmatā bailes atklāj žurnālistikas ķēķa tumšo pusi, oligarhu sarunas papildina. Tagad vēl NRA uzraksta kaut ko par Šķēlertes darba ētiku. Ir vispār kāds godīgs žurnālists? ir.lv var ticēt?

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  Anonīms > KoKatrina 29.06.2017. 10.29

  tas, ka medijus kontrolē lembergs – oligarhs un svētais moceklis – man kļuva skaidrs pēc izmaiņām LTV1 kultūras programmās.

  Bija Želves – Raginska – Terzena vadīti ļoti loti labi diskusiju raidījumi, kuros notika dažādu kultūras dzīvē strīdīgu notikumu un parādību apspriešana. To es uzskatīju par ļoti demokrātisku lietu kārtību. Tad viens no raidījumiem nedēļā vienmēr bija par kultūras vēsturi. Piemēram, par Ulmaņa kritizētāju Jāni Akurateru, par dzejniekiem – kolaborantiem – kā Surabkalns sēdēja skapī , kad pie viņa ieradās čekisti utt. Šiem raidījumiem bija milzīga nozīme un būtu milzīga nozīme, lai mēs saprastu kādi bijām, kāpēc tādi bijām, kādi esam un kāpēc un kādi būsim.

  Tad bija slavenais raidījums 100 gr kultūrā , kur studijā uzstājās VDK šefs Johansons. Manuprāt, to vairs neizturēja ne tikai oligarhi , bet tieši kultūras darbinieki – tie, kuriem sadarbība ar čeku tā kā tāda asiņaina šleife velkas pakaļ un kuru viņi cenšas noslēpt, bet nu nenoslēpt to.

  Tāpēc – protams, žurnālistika mums ir loti vāja – piekrītu, bet – domāju, ka spiediens bija milzīgs. Kurš pārmetīs Želvei, ka viņa tagad taisa filmiņas – kuras jau šobrīd skatās retais un pec gadiem 50 neviens vai gandrīz neviens neskatīsies, jo latviešu nebūs, bet citas tautas tas neinteresēs.

  Vai Dombura izmešana no LTV1? Pamatoja to ar Dombura vainu, bet vai tā bija Dombura vaina? Vai traucēja ne tikai oligarhiem bet visām tām ministrijām, ierēņiem utt, kuri kalpoja oligarhiem un kuriem bija un ir neērti atskaitīties par notiekošo

  Jā – šābrīža LTV1 kultūras raidījumi ir priekš dārzeņiem – priekš tautas, kurai sava vēsture, sava kultūra nav jāzin, jo tukšāki prāti – jo vieglāk iestāstīt muļķības.

  Nu piemēram, tādas kā IR stāsta māra zālīte par to , cik viegli un skaisti padlaikos bija ceļot uz ārzemēm – vajadzēja tikai gribēt …

  +10
  -3
  Atbildēt

  0

Anonīms 29.06.2017. 10.35

vēl – mums ir informācija, ka Jūrmalā – kūrortpilsētā notika dabas katastrofa – radits milzīgs piesārņojums. Demokrātisksas valsts presē uzreiz būtu informācija par bez-atbildīgajiem – kuri ir vainīgi pie šīs situācijas

Mēs uzzinām tikai, ka valsts no mūsu naudas dos nepilnu miljonu , lai šeftmaņi turpina šeftēties – nu ko man teikt – tikpat labi , ka to, ka mums žurnālistika nav vispār

Vai – ticu un piekrītu, ka VKKF nauda ir maz un sadalīt to ir sarezģīti – bet – kāpēc tiek slēpts mehānisms kā tur naudu dala? Kāpēc nav reakcija uz signāliem par kopruciju VKKF?

Labi – japastrādā arī drusku – bet – sirds ir pilna , protams

+8
-2
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu