Koalīcija neatbalstīs Vējoņa iniciatīvu pārtraukt nepilsoņa statusa piešķiršanu 19

Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars. Foto: Evija Trifanova, LETA

Nacionālā apvienība pret to iebilst un izmanto savas veto tiesības koalīcijā

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) negatīvās nostājas dēļ valdošā koalīcija neatbalstīs Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierosinājumu vairs nepiešķirt nepilsoņa statusu Latvijā dzimušajiem bērniem, ziņo LETA.

Pēc Nacionālās apvienības iniciatīvas šis jautājums pirmdien tika pārrunāts valdošās koalīcijas partiju sanāksmē. “Mēs atgādinājām, ka koalīcijas līgumā ir noteikts jautājumu loks, par ko jāpanāk konsensus, lai varētu virzīties uz priekšu. Pilsoņu loka paplašināšana ir viens no šādiem jautājumiem,” sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars. Viņš uzsvēra, ka Latvijā joprojām nav vienotas izglītības sistēmas, līdz ar to šāda prezidenta iniciatīva nebūtu atbalstāma. VL-TB/LNNK pirmdien informēja partnerus, ka izmantos savas veto tiesības, kā arī guva apstiprinājumu no koalīcijas, ka šis priekšlikums netiks virzīts.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) teica, ka šis jautājums nav diskutējams, ņemot vērā Nacionālās apvienības nostāju. Premjers atturējās vērtēt prezidenta iniciatīvu pēc būtības. “Valdība ir stabila, un negribētos sākt diskusijas, kas šo stabilitātei varētu ietekmēt,” uzsvēra Ministru prezidents.

Arī “Vienotības” priekšsēdētājs Arvils Ašeradens teica, ka nav jēgas sākt diskusijas, ja viens no partneriem bloķē šo jautājumu.

Kā ziņots, prezidents rosina dot iespēju Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem kļūt par Latvijas pilsoņiem jau viņu piedzimšanas brīdī, ja vien viņu vecāki saviem bērniem neizvēlas citas esošas valsts pilsonību. Vējonis iepriekš paudis viedokli, ka Latvijā ir pienācis laiks pielikt punktu nepilsoņu statusa piešķiršanai.

“Izsvērts lēmums parlamentā būs svarīgs, jo visi bērni, kas dzīvo Latvijā, ir mūsu bērni, gan piedzimušie, gan tie, kas vēl tikai piedzims. Ir pienācis laiks pielikt punktu nepilsoņu statusa jaunai piešķiršanai, jo esam Eiropas valsts, dzīvojam progresīvā, modernā valstī, kas varbūt ir gatava šāda veida izaicinājumiem,” pauda Vējonis.

 

Komentāri (19)

jurisml_inbox_lv 11.09.2017. 19.39

es neiebilstu , ja vielaicīgi valsts pārtrauc finansēt izglītību krievu valodā un finansē to tikai valsts valodā.

+16
-1
Atbildēt

2

  basta > 11.09.2017. 20.21

  to Ebenemezers

  Kā vilku nebaro… Meitenes varētu iegūt pilsonību pēc sekmīgas vidējās izglītības apgūšanas latviešu skolā, bet zēniem vajadzētu gadiņu sevi parādīt NBS planētas karstajos punktos, turklāt PL jābūt paredzētai tās anulēšanai par Latvijas pilsonim necienīgu rīcību. Pilsonība, tā nav mucipālās zupas bļodiņa, uz ko var pretendēt katrs krievu bomzis.

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  Absints > 11.09.2017. 20.12

  tieši tā

  +9
  0
  Atbildēt

  0

Austras koks 11.09.2017. 18.40

Šī ir laba ziņa!!!

+9
-2
Atbildēt

0

Ēriks 11.09.2017. 23.18

Šajā ziņā arī Lembergs ir īsts pakaļa un kūdītājs:

https://www.youtube.com/watch?v=JtEu7kcq6fA

+4
-1
Atbildēt

2

  basta > Ēriks 12.09.2017. 14.04

  to vvilums

  Janukovičs drīzāk ir Putina kuce, Zatļers.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  vvilums > Ēriks 12.09.2017. 06.19

  Ērik. Es tev ieliku plusu. Lembis Latvijā, kā Janukovičs Ukrainā.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu