Partija “Progresīvie” sākusi akciju “Nosūti vēstuli ģenerālprokuroram!” 23

Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Print Friendly, PDF & Email

Partija uzskata, ka ģenerālprokurora rīcība neliecina par ieinteresētību taisnīguma uzvarā

Partija “Progresīvie” sākusi akciju “Nosūti vēstuli ģenerālprokuroram!”, kurā aicina Ēriku Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata, aģentūru LETA informēja partijas valdes locekle Antoņina Ņenaševa.

Pēc partijas pārstāvju domām, ģenerālprokurors Kalnmeiers nav spējis izvērtēt savu un citu atbildību par “oligarhu lietas” izbeigšanu, prokuroru nespēju noklausīties visas sarunas un nespēju izmantot proaktīvas izmeklēšanas metodes sarunās minēto lietu pierādīšanā.

Partija arī uzskata, ka pašlaik ģenerālprokurora rīcība neliecina par ieinteresētību taisnīguma uzvarā.

“Progresīvie” uzsākuši elektronisku parakstu vākšanu vēstulei ģenerālprokuroram ar lūgumu atkāpties no amata. Elektroniskā parakstu vākšana notiek interneta vietnē “www.progresivie.lv“.

Kā ziņots, ka viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess KNAB un prokuratūrā tika izbeigts.

 

Komentāri (23)

tvverotajs 28.07.2017. 08.15

Vai tagad progresīvi ir vispirms pasludināt kādu par vainīgu un tad sākt piemeklēt pierādījumus, un ja tādu nav, tad vainīgi meklētāji, jo slikti meklē?

Es nesaskatu neko progresīvu vēlmē atgriezties pie Staļina laika kārtības.

+3
-2
Atbildēt

0

keluaran sidney 20.05.2020. 14.07

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2017/07/28/partija-progresivie-sakusi-akciju-nosuti-vestuli-generalprokuroram/ […]

0
0
Atbildēt

0

ierados 28.07.2017. 11.31

“… sākt piemeklēt pierādījumus…”
Pierādījums – Latvija iet mazumā – gāžas iekšā pa logiem un durvīm. Saprotams, vērojot no mākoņiem neko nevar ieraudzīt.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu