Strīķe pārmetumus avārijas slēpšanā dēvē par meliem 24

Juta Strīķe. Foto: Ieva Čīka, LETA

Iespējamais avārijas piesedzējs uzņemts Vaškeviča un Vilkastes filmā

Korupcijā apsūdzētā Vladimira Vaškeviča aizstāvībai tapušajā viņa dzīvesbiedres Ināras Vilkastes filmā izskan apgalvojumi, ka bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja vietniece Juta Strīķe pirms 15 gadiem slēpusi kādas avārijas pēdas, vēsta aģentūra LETA, atsaucoties uz TV3 raidījums “Nekā personīga” sniegto informāciju.

Strīķe pārmetumus sauc par rupjiem meliem, turklāt persona, kas filmā apgalvo, ka KNAB darbinieku vietā uzņēmies vainu par avāriju, nav darījis neko, lai pierādītu savu taisnību. Filmā intervēts izbijis Latvijas komersants Mihails Ponomarenko. Viņš stāstījis, ka 2002.gadā esot slēptas pēdas avārijai, kuru it kā izraisījuši KNAB darbinieki pēc kopējas izklaides. Notikušajā klāt bijusi arī Juta Strīķe. Ponomarenko filmā apgalvo, ka viņam saistībā ar avāriju izteikti draudi.

Ponomarenko, kam ir 63 gadi, 90.gadu vidū bijis viens no Ādažu cūku fermas līdzīpašniekiem un vadījis vai bijis dalībnieks vēl sešos uzņēmumos. Pašlaik visas viņa firmas likvidētas vai to saimnieciskā darbība apturēta.

Ponomarenko apgalvojis, ka viņam esot bijis jāuzņemas vaina par avāriju, kuru viņš nav izraisījis. Viņš saņēmis zvanu no laba paziņas, ka viņam nekavējoties jāierodas uz Tallinas šoseju pie Ādažiem, kur dzērumā kāds apgāzis automašīnu, bet, ceļu policistiem ierodoties, Ponomarenko devis dokumentus un teicis, ka auto nav savaldījis un no ceļa nobraucis viņš. Paziņa esot teicis, ka Ponomarenko esot jāglābj KNAB darbinieki, kuri iekūlušies nepatikšanās. Vēlāk viņš esot saņēmis draudus, ka būs nepatikšanas, ja notikušo atklās.

Pēc Ponomarenko stāstītā, viņam zvanījis un lūdzis izlīdzēt labs paziņa, tobrīd Drošības policijā strādājošais Jānis Boroviks. Tagadējais VID Finanšu policijas direktora vietnieks Jānis Boroviks apstiprinājis, ka Ponomarenko pazīst, bet noliedzis, ka būtu iesaistīts avārijā vai patiesā izraisītāja slēpšanā.

Kā vēstīja raidījums, 2002.gada pavasarī, kad, pēc Ponomarenko stāstītā, notika avārija, KNAB tikko bija izveidots, turklāt Strīķe tajā nemaz vēl nestrādāja. Strīķe 2002.gadā vēl strādāja Drošības policijā, kur tolaik strādāja arī Boroviks.

Valsts policija informējusi, ka 2002.gada 13.maijā Ādažu pagastā, uz ceļa Rīga-Tallina, noticis ceļu satiksmes negadījums – uz jumta apgāzusies automašīna “Mazda”. Kā pārkāpuma izdarītājs reģistrēts Ponomarenko. Pēc 9 dienām lieta izbeigta, jo tajā nav konstatēts administratīvais pārkāpums.

Komentāri (24)

e-remit 03.04.2017. 09.17

Vai “Nekā personīga” gatavojas vēlēšanām, ka dīvainus sižetus taisa? Kaut kā jau ļoti izskatījās, ka grib radīt aizdomas, pat ja visi fakti melīgi. Piemēram, mašīnas īpašnieku varēja noskaidrot – tas jau izskaidrotu daudz.

+5
-2
Atbildēt

0

lno 03.04.2017. 09.19

Tādi racēji, bet kam tad īsti piederējusi Mazda – DP vai kādam DP darbiniekiem šiem nav licies svarīgi, toties NP neaizmirsa atgādināt par Strīķes identitāti. Jaunalksne ar Jaunupu atkal uztinusi kāsīti?:)

+6
-3
Atbildēt

1

  andrejs > lno 03.04.2017. 11.45

  tobrīd Drošības policijā strādājošais Jānis Boroviks. Tagadējais VID Finanšu policijas direktora vietnieks Jānis Boroviks apstiprinājis, ka Ponomarenko pazīst

  ———–

  Labi, ka Latvijas (?) drošībniekiem ir tādi labi draugi ponamarenkovi un citi vašķi.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: ir.lv/2017/04/03/strike-parmetumus-avarijas-slepsana-deve-par-meliem/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu