Ierosināts kriminālprocess par drošības prasību neievērošanu parlamentā 36

Foto: Ieva Čīka, LETA.

Ierosināts kriminālprocess par drošības prasību neievērošanu parlamentā, to šodien Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) sēdē deputātiem pavēstījis ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Par Kalnmeiera pausto aģentūru LETA informēja NDK priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

Kriminālprocess ierosināts saistībā ar faktu, ka Saeimas jaunajā ēkā, Jēkaba ielā 6/8, NDK telpas nevar akreditēt, jo tajās nav iespējams nodrošināt valsts noslēpuma aizsardzību, skaidroja Āboltiņa. Par šo situāciju NDK bija vērsusies ar iesniegumu tiesībsargājošajās institūcijās. Par kriminālprocesa virzību atbildīgā iestāde ir Drošības policija, un kriminālprocess ir ierosināts pēc Krimināllikuma 319. panta par valsts amatpersonu bezdarbību. Nevienam šajā procesā nav izvirzītas apsūdzības, norādīja Āboltiņa.

Komisija ir gandarīta par tiesībsargājošo institūciju ātro reakciju šajā jautājumā, piebilda komisijas vadītāja. NDK šodien arī uzklausīja Kalnmeiera sniegto informāciju, ko prokuratūra apkopojusi, veicot uzraudzību pār operatīvās darbības iestādēm.

Kā ziņots, arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) par šo drošības jautājumu vērsās gan DP, gan Satversmes aizsardzības birojā (SAB). TV3 raidījums “Nekā personīga” ziņoja, ka jaunās Saeimas ēkas rekonstrukcijā pieļauts, ka telpas Saeimas Nacionālās drošības komisijas slepenajām apspriedēm restaurējuši būvnieki bez industriālās drošības sertifikāta.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem industriālās drošības sertifikāts apliecina komersanta tiesības noteiktā komerciālās darbības jomā, pildot valsts pasūtījumu, lietot valsts noslēpuma objektus, NATO, ES un ārvalstu institūciju klasificēto informāciju, kā arī apliecina komersanta gatavību un spēju nodrošināt šādas informācijas aizsardzību. Lēmumu par sertifikāta izsniegšanu pieņem SAB direktors.

“Nekā personīga” vēstīja, ka Nacionālās drošības komisijas sēdes bija ieplānotas jaunās ēkas cokola stāvā. Tomēr pēc atklātajiem pārkāpumiem ir skaidrs, ka tagad šeit apspriest valsts noslēpumu ir kategoriski aizliegts, norāda raidījums.

Saeima jauno ēku Jēkaba ielā 6/8 iegādājās par 2,5 miljoniem eiro un ieguldīja vēl piecus miljonus eiro restaurācijā. Projekta autori bija “Arhis Arhitekti’, būvnieks — “Velve”, apakšuzņēmēji — “Re&Re”, elektrību un vājstrāvas ievilka uzņēmums “Moduls”, par mehāniskajām sistēmām atbildēja kompānija “Lafivents”, bet stiklotās konstrukcijas lika “Alumax group”.

“Nekā personīga” noskaidrojis, ka četriem no sešiem būvniecībā iesaistītajiem — arhitektu birojam, būvniekam, “Moduls” un “Alumax group” — nebija Satversmes aizsardzības biroja izsniegta industriālās drošības sertifikāta, kas apliecina komersanta spēju nodrošināt sevišķi slepenas un slepenas informācijas aizsardzību.

Tas arī nozīmē, ka šāda prasība nebija iekļauta Saeimas rīkotā konkursa nolikumā.

Komentāri (36)

Efetishism Chaturbate 18.04.2022. 10.20

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/2017/02/08/ierosinats-kriminalprocess-par-drosibas-prasibu-neieverosanu-parlamenta/ […]

0
0
Atbildēt

0

alcohol 23.02.2020. 22.38

… [Trackback]

[…] Find More Information here on that Topic: ir.lv/2017/02/08/ierosinats-kriminalprocess-par-drosibas-prasibu-neieverosanu-parlamenta/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2017/02/08/ierosinats-kriminalprocess-par-drosibas-prasibu-neieverosanu-parlamenta/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu