Prezidentu neapmierina politiķu darbs pie nodokļiem 29

Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Foto: Edijs Pālens, LETA.
Print Friendly, PDF & Email

Valsts prezidentu Raimondu Vējoni neapmierina koalīcijas partiju darbs pie nākamā gada nodokļu jautājumiem un viņš uzskata, ka šajā jomā “savārīta kārtīga putra”.

Prezidents šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja, ka pašreizējo situāciju var salīdzināt ar “kārtīgu putru”. Vējonis atzina, ka viņam nav pieņemams veids, kā pēdējā brīdī norisinās diskusijas par likumu izmaiņām, tā vietā, lai problēmas tiktu atrisinātas laikus, ziņo aģentūra LETA.

Prezidents sacīja, ka viņu neapmierina situācija, ka regulējumi nav taisnīgi ne darba devējiem, ne darba ņēmējiem. Viņš veltīja kritiku tam, ka koalīcijas partijas tā arī nav spējušas nonākt pie vienota viedokļa, īpaši ņemot vērā to, ka “laika vairs nav daudz”.

Vējonis norādīja, — ja koalīcija ir gatava “kaut ko grozīt esošajā regulējumā”, tas ir jādara līdz 20.decembrim, jo viņam vēl jāpaspēj visu nepieciešamo izsludināt, lai “1. janvārī viss varētu normāli stāties spēkā”.

Prezidents uzsvēra, ka jebkuram piedāvājumam jābūt lietotājam saprotamam, kā arī viegli administrējamam. “Aicinu politiskās partijas atbildīgi izturēties un pieņemt lēmumus, lai labotu kļūdas. Laika nav daudz,” izteicās prezidents.

Kā ziņots, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, kā arī Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vakar ar opozīcijas deputātu līdzdalību, “Vienotības” parlamentāriešiem balsojumos atturoties, konceptuāli atbalstīja piedāvājumu atteikties no minimālām sociālām iemaksām un līdz 15% palielināt mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmi no 1. janvāra.

Saeima par šīm izmaiņām pirmajā lasījumā varētu balsot ceturtdien, bet galīgajā lasījumā — 20. decembrī. Pagaidām politiķu izteikumi neliecina, ka koalīcijas partijas šajā jautājumā varētu rast kompromisu. Vienlaikus politiķi pauž, ka valdības stabilitāti šis jautājums neapdraud un pašlaik valdības nomaiņa praktiski neesot iespējama.

“Vienotība” rosina izstrādāt jaunu piedāvājumu likumprojektā par minimālajām sociālajām iemaksām, lai nodrošinātu sociālās garantijas cilvēkiem ar zemu atalgojumu, it īpaši reģionos.

“Vienotības” pārstāvis, labklājības ministrs Jānis Reirs (V) informēja, ka amatpersonas “praktiski” vienojušās veidot darba grupu, kurā būtu iesaistīti LM, Finanšu ministrija (FM), Valsts Ieņēmumu dienests (VID), Valsts darba inspekcija (VDI), sociālie partneri, Latvijas Darba devēju konfederācija un arodbiedrības. Darba grupa līdz maijam izstrādātu piedāvājumu un koncepciju uzlabojumiem, kas īpaši pasargātu cilvēkus ar maziem ieņēmumiem. Par konkrētiem termiņiem vienošanās vēl nav, piebilda Reirs.

Patlaban “Vienotība” piedāvā risinājumu, ka mikrouzņēmumi, kuru apgrozījums nav lielāks par 40 000 eiro, var izvēlēties maksāt MUN 15% apmērā vai arī maksāt MUN 5% apmērā un par katru darbinieku veikt sociālās iemaksas. “Ja uzņēmējs izvēlēsies un būs sociāli atbildīgs, un gribēs normāli apdrošināt savu strādājošo, tad viņam ir iespēja izvēlēties šo sociālo maksājumu,” sacīja ministrs. Savukārt uzņēmumiem ar apgrozījumu virs 40 000 eiro būtu tikai viena iespēja — MUN 15% apmērā.

Komentāri (29)

DD1 15.12.2016. 08.54

Vējonis kā nokritis no Mēness, norādot, ka grozījumi esošajā regulējumā jāizdara līdz 20.decembrim, tādēļ, ka viņam tie jāpaspēj izsludināt. Tad viņš savu darbiņu būs padarījis un varēs ar gandarījumu svinēt svētkus. Tas, ka grozījumiem ar 1. janvārī jāstājas spēkā, bet visi, kam jāstrādā ar nodokļiem nevar būt sagatavojušies, viņu vairs neinteresē.

http://bb.vesti.lv/news/21710

+3
0
Atbildēt

0

LoveLove 15.12.2016. 11.28

Vējoņa izteikumi par to, ka izmaiņas nodokļos vajag pabeigt līdz 20. decembrim, lai tās var izsludināt, liek domāt, ka viņam galvenais šķiet formālais rezultāts. Jā, protams, izmaiņas jāizsludina savlaicīgi, bet tas nav galvenais šajā stāstā – nodokļi ir jāgroza sistēmiski, nevērtējot katru atsevišķi, bet kopumā un valsts stratēģiskās attīstības kontekstā. Domājot par to, kā reformēta nodokļu sistēma veicinās šo attīstību. Ja Latvijas attīstībai mazā uznēmējdarbība ir vajadzīga un cilvēkiem nepieciešams arī sociālais nodrošinājums, tad nevar haotiski mesties grozīt vienu vai otru, nevērtējot grozījumu ietekmi kopumā un eliekoties ne zinis par to, kā šos grozītos nodokļus administrēt. VID kapacitāte lielā mērā ir atkarīga no pārredzamas un loģiski administrējamas nodokļu sistēmas. Un prezidenta uzdevums šajā situācijā ir mobilizēt politiķus, kuriem šis uzdevums jāpaveic, jo būtībā viņš ir šī projekta sponsors.

+2
0
Atbildēt

0

ruger for sale 17.07.2021. 13.35

… [Trackback]

[…] There you can find 59682 additional Info on that Topic: ir.lv/2016/12/14/prezidentu-neapmierina-politiku-darbs-pie-nodokliem/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu