Šobrīd tiek izvērtētas trīs sūdzības, kas saistītas ar pedagogu lojalitāti 28

Mācību grāmata. Foto: Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Izglītības kvalitātes valsts dienests patlaban izvērtē trīs sūdzības, kas saistāmas ar pedagogu lojalitātes jautājumu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vadītāja Inita Juhņēviča, pēdējo trīs nedēļu laikā dienests saņēmis trīs sūdzības, kas saistītas ar lojalitāti. Sūdzības saņemtas par norisēm kā latviešu, tā arī mazākumtautību skolās.

Viena no sūdzībām saistīta ar kādā izglītības iestādē lietotu vēstures mācību grāmatu, kas izdota Krievijā. Grāmatu, kas izmantota mācību procesā, IKVD nodevusi izvērtēšanai Valsts izglītības satura centram, lai konstatētu, vai skola ir pārkāpusi noteikto standartu.

Pārējās sūdzības saistītas pedagogu izteikumiem un attieksmi, kas tostarp saistīti ar valstiskuma jautājumu. Juhņēviča skaidroja, ka pedagoga izteikumus varētu traktēt kā nelojalitāti valstij. Tomēr viņa uzsvēra, ka spriedums par to, vai pārkāpums tiešām noticis, IKVD tiks pieņemts tikai pēc rūpīgas un daudzpusīgas pārbaudes, līdz ar to tikai saņemta sūdzība nevar kalpot par noteicošo faktoru šāda lēmuma pieņemšanai.

Kopumā IKVD līdzīgas sūdzības saņem reti, tomēr tas, ka pēdējā laikā saņemtas jau trīs līdzīga rakstura sūdzības, varētu būt saistāms ar grozījumiem Izglītības likumā, norādīja Juhņēviča.

Kā ziņots, pedagogu direktoru organizācijas lūgušas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim neizsludināt Saeimā pieņemtos lojalitātes grozījumus Izglītības likumā. Organizācijas uzskata, ka izglītības iestādē jāstrādā Latvijai lojāliem pedagogiem, un lūdz Valsts prezidentu neizsludināt grozījumus Izglītības likumā, atdodot tos otrreizējai izskatīšanai Saeimā.

Komentāri (28)

qqslot 16.05.2021. 09.41

… [Trackback]

[…] Read More Info here to that Topic: ir.lv/2016/12/02/sobrid-tiek-izvertetas-tris-sudzibas-kas-saistitas-ar-pedagogu-lojalitati/ […]

0
0
Atbildēt

0

안전바카라 17.03.2020. 05.32

… [Trackback]

[…] There you will find 54046 more Info to that Topic: ir.lv/2016/12/02/sobrid-tiek-izvertetas-tris-sudzibas-kas-saistitas-ar-pedagogu-lojalitati/ […]

0
0
Atbildēt

0

Coldplay Dave Holmes 04.10.2019. 21.03

… [Trackback]

[…] There you can find 17000 additional Information on that Topic: ir.lv/2016/12/02/sobrid-tiek-izvertetas-tris-sudzibas-kas-saistitas-ar-pedagogu-lojalitati/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu