Pirmajā simboliskajā balsojumā ASV prezidenta vēlēšanās uzvar Klintone 64

Hilarija Klintone. Foto: Reuters-LETA
Print Friendly, PDF & Email

Galvenos amata pretendentus raksturo Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga

Nelielajā Diksvilnočas ciematiņā, kur saskaņā ar tradīciju tiek sākta balsošana ASV prezidenta vēlēšanās, otrdien uzvaru guvusi demokrātu kandidāte Hilarija Klintone, vēsta aģentūra LETA. Par Klintoni balsojuši četri vēlētāji, bet viņas sāncensis no Republikāņu partijas Donalds Tramps saņēmis divas balsis.

Viena balss tikusi libertāņu kandidātam Gerijam Džonsonam. Vienu balsi saņēmis 2012.gada republikāņu kandidāts Mits Romnijs, kura vārds šoreiz biļetenos gan nebija iekļauts. Diksvilnočā 2008.gadā uzvarēja pašreizējais prezidents Baraks Obama, un 2012.gada vēlēšanās pirmo reizi vēsturē iznākums bija neizšķirts, Obamam un Romnijam saņemot pa piecām balsīm.

Saskaņā ar senu tradīciju ASV prezidenta vēlēšanās pirmie pie balsošanas urnām Ņūhempšīrā dodas Diksvilnočas un Hārtslokeišenas iedzīvotāji. Diksvilnoča jau 40 gadus ir pirmā vieta ASV, kas demonstrē savu politisko izvēli vairākas stundas, pirms durvis ver vēlēšanu iecirkņi pārējā valstī.

Hārtslokeišenā šī tradīcija sākās 1948.gadā, taču tad uz ilgāku laiku tika atmesta, paužot neapmierinātību ar pārlieku lielo mediju uzmanību. Tomēr tradīcija atkal tika atdzīvināta 1996.gadā. Ņūhempšīras štata likumi nenosaka, kad vēlēšanu iecirkņiem jāsāk darboties, tāpēc mazpilsētu iedzīvotāji var balsot jau tūlīt pēc pusnakts.

Bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga intervijā LNT šorīt raksturoja amata pretendentus, paužot, ka ASV prezidenta amata kandidātei Hilarijai Klintonei nav nekādu ilūziju, viņa būs reālistiska un situāciju izprotoša prezidente, ja tiks ievēlēta. Savukārt viņas konkurents Donalds Tramps, izmantojot visus līdzekļus, liekulīgi centies uzrunāt to sabiedrības daļu, kas līdz šim jutusies nesadzirdēta, un sevi stāda priekšā kā milzīgu tautas aizstāvi, citē aģentūra LETA.

Vīķe-Freiberga atgādināja, ka Klintone bija gubernatora sieva divus termiņus, viņa bija prezidenta kundze divus termiņus, viņa ir bijusi Ņujorkas senatore, viņa jau iepriekš bijusi prezidenta kandidāte un ir strādājusi kā ārlietu ministre. “Es esmu pārliecināta, ka Hilarijai nav nekādu ilūziju, viņa būs reālistiska un situāciju izprotoša prezidente,” vērtēja eksprezidente.

Tramps, viņasprāt, “nāk kā puķīte no pļavas, tikko svaigi noplūkta, un izliekas”. “Viņš, kurš vienmēr ir tikai domājis par savu popularitāti, nu sevi stāda priekšā kā milzīgu tautas aizstāvi, multimiljonārs būdams, atkārtots miljonārs, miljonu mantotājs būdams,” teica bijusī politiķe. “Tagad tautas priekšā kā dienvidu štatu baptistu sprediķotājs tikai brēc un bļauj, un saka – jums ir darīts pāri, jums ir darīts pāri, un es to visu tagad sakārtošu,” teica Vīķe-Freiberga.

Komentāri (64)

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: ir.lv/2016/11/08/pirmaja-simboliskaja-balsojuma-asv-prezidenta-velesanas-uzvar-klintone/ […]

0
0
Atbildēt

0

메이저사이트 20.06.2021. 06.29

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: ir.lv/2016/11/08/pirmaja-simboliskaja-balsojuma-asv-prezidenta-velesanas-uzvar-klintone/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2016/11/08/pirmaja-simboliskaja-balsojuma-asv-prezidenta-velesanas-uzvar-klintone/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu