Bondars iesaka atteikties no vairākām valsts institūcijām 15

Mārtiņš Bondars. Foto: Ieva Makare, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Opozīcijas deputāts pārmet valdībai pārāk dārgas valsts pārvaldes uzturēšanu

Nākamā gada budžetā vairākus miljonus eiro varētu ietaupīt, likvidējot iekšlietu ministram pakļauto Iekšējās drošības biroju un atsakoties no Latvijas vēstniecības atklāšanas Korejā, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Saeimas opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) līderis Mārtiņš Bondars, citē aģentūra LETA.

Viņaprāt, Valsts policijai nav nepieciešams Iekšējās drošības birojs, jo tā funkcijas ļoti labi var pildīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Lai tas notiktu, KNAB ir jāpiešķir papildu līdzekļi, taču šī summa noteikti būtu mazāka par četriem miljoniem eiro, kas pašlaik paredzēti Iekšējā drošības biroja uzturēšanai, sacīja LRA līderis.

Bondars norādīja, ka arī nākamā gada valsts budžeta projektā ir paredzēta dārgas un neefektīvas valsts pārvaldes uzturēšana. Valsts varētu taupīt naudu, neatverot vēstniecību Korejā, jo tur nedzīvo daudz mūsu tautiešu, uzskata politiķis. Tā Latvija nākamā gada budžetā ietaupītu aptuveni miljonu eiro.

Pēc LRA vadītāja domām, likvidējams būtu arī Pārresoru koordinācijas centrs, jo tam ir līdzīgas funkcijas kā Ministru prezidenta birojam, līdz ar to varētu vienkārši paplašināt premjera biroja funkcijas, piešķirot tam papildu finansējumu, kas būtu mazāks par summu atsevišķas institūcijas uzturēšanai.

Bondars atzina, ka valstij vairāk vajadzētu domāt par to, kur iegūt papildu ieņēmumus. Pēc viņa teiktā, Latvijas gadījumā lielākus ieņēmumus gūt traucē uzņēmējdarbībai nedraudzīgā nodokļu sistēma. Nesenā mūsu valsts vēsturē esot piemēri tam, kā nodokļu izmaiņas var palīdzēt sakārtot sistēmu. “Tā ir attieksmes maiņa no politiķu puses. Attieksme maina domāšanu, domāšana maina politiku un politika maina iznākumu,” rezumēja Bondars. Viņš uzsvēra, ka nesen ieviestais solidaritātes nodoklis padara Latvijas nodokļu sistēmu nekonkurētspējīgu pat starp Baltijas valstīm.

Komentāri (15)

jurisml_inbox_lv 24.10.2016. 10.32

tur jau taa nelaime ka politiķu vietaa domaa atsevišķi indiviidi , viņi politiķus vienkaarši nopeerk jau ar to vien ka ziedo šiim partijaam , un pirms veeleešanaam saliek jau sarakstos tos kuri jau nopirkti agraak , peec vajadziibas piepeerkot klaat jaunus , taadeeļ mums taads bardaks un uz priekšu nekas neiet , valstii no 1, 9 milj iedziivotaaju 600 000 skaitaas oficiaali nabagi , beernus veel pie nabagiem neskaita , jo tiem 600 000 skaitaas oficiaalie ienaakumi zem 300 eiro

+3
0
Atbildēt

0

Laurazan 24.10.2016. 12.22

Diez vai no Iekšējās drošības dienesta slēgšanas un atteikšanās no vēstniecības Korejā būtu liels ieguvums; izklausās pēc tukšas pļāpāšanas. Vēstniecība vai pārstāvniecība ir nepieciešama ne tikai tiem Latvijas pilsoņiem, kas tur dzīvo, bet arī uzņēmējdarbības u.c. sakaru veicināšanai. Daudz vairāk varētu ietaupīt, piemēram, apvienojot Labklājības un Veselības ministrijas, Kultūras un Izglītības ministrijas, jo izskatās joprojām, ka viena ministrija nezina, ko dara otra (piemēram, cilvēkam jākārto invaliditāte vairākās šo ministriju padotības iestādēs) un atlaižot daļu no ierēdņiem, kuri saņem ne pārāk lielas algas un arī efektivitāte nav nekāda dižā ar tādām algām. Mazāk ierēdņu, bet ar labāku izglītību un prasmēm jau būtu prātīgāks ierosinājums, nevis tukša klaigāšana.

+4
-1
Atbildēt

1

  jurisapse > Laurazan 24.10.2016. 19.48

  Bondars vairākkārt ir runājis par ministriju skaitu samazināšu, it īpaši norādot uz Veselības un Labklājības ministriju apvienošanu. (Skatīt viņa Facebook lapu)

  0
  0
  Atbildēt

  0

dzeris49 24.10.2016. 12.38

Nu Bondars, kā vienmēr, it kā kaut ko grib pateikt, un it kā pat pareizā virzienā, bet, viss tas viņam iznāk anekdotiskā veidā, bieži vien.

Doma jau pareiza – Latvijā ir milzīgi liela un dārga birokrātija, kura sen būtu jāmazina, bet, ar Korejas vēstniecības un viena biroja slēgšanu tur nekas nebūs līdzēts, it kā mums nebūtu milzīgs daudzums citu bezjēdzīgu iestāžu un arī vajadzīgās iestādēs nebūtu milzīgi daudz nevajadzīgu cilvēku.

+2
0
Atbildēt

1

  DD1 > dzeris49 24.10.2016. 20.29

  > dzeris49

  “Bondars … kaut ko grib pateikt, … bet, viss tas viņam iznāk anekdotiskā veidā”

  Tā ir,- viss, par ko runā Bondars, izklausās pēc populisma, viņam kaut kā nesanāk. Kaimiņš ir vēl lielāks populists, ja ne lielākais Saeimā, bet viņā vismaz jaunieši ieklausās un pat notic.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu