KNAB izbeidz darba attiecības ar Izmeklēšanas nodaļas vadītāju Šikori un Juraša vietnieku 24

Lienīte Šikore. Foto: Edijs Pālens, LETA

Darba attiecības tiek izbeigtas no 26.augusta

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir izdevis rīkojumus par dienesta tiesisko attiecību izbeigšanu ar Izmeklēšanas nodaļas vadītāju Lienīti Šikori un Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieka Jura Juraša vietnieku Mārtiņu Lodi, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

19.jūlijā KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja Ilze Jurča pieņēma rīkojumu par dienesta tiesisko attiecību izbeigšanu, ar kuru nolemts no 26.augusta izbeigt dienesta tiesiskās attiecības ar Šikori. Rīkojumā norādīts, ka Šikores izglītība un profesionālā pieredze atbilst amata prasībām, proti, Izmeklēšanas nodaļas vadītāja amatam, profesionālās zināšanas un prasmes atbilst minētajam amatam, savukārt, vērtējot vispārējās zināšanas un prasmes, konstatēts, ka tās neatbilst amatam.

Tāpat KNAB rīkojumā, vērtējot Šikores reputāciju, uzskaita publiskajā telpā izskanējušās ziņas. Turklāt KNAB, izvērtējot vakanto amatu aprakstus, secināja, ka Šikores prasmes neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem un vakantajiem amatiem.

Šikore no 1998.gada strādā tiesībsargājošajās iestādēs, tai skaitā Valsts policijā un Valsts robežsardzē, bet no 2003.gada viņa strādā KNAB, 2008.gadā kļūstot par Izmeklēšanas nodaļas vadītāju. Šikorei ir maģistra grāds tiesību zinātnēs.

Arī ar Lodi KNAB nolēmis dienesta tiesiskās attiecības pārtraukt no 26.augusta.

Iepriekš LETA ziņoja, ka rīkojumu, kas paredz izbeigt dienesta tiesiskās attiecības, saņēmusi kāda Juridiskās nodaļas galvenā speciāliste.

Jau ziņots, ka KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks izdevis rīkojumu, kas paredz izbeigt dienesta tiesiskās attiecības ar KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāju Jurašu. Rīkojumā norādīts, ka Juraša profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem un vakantajiem amatiem KNAB. Šāds rīkojums izdots saistībā ar birojā nesen veikto reorganizāciju.

KNAB sekretariāta vadītāja Māra Priedīte skaidroja, ka ar KNAB priekšnieka rīkojumu tika izveidota vērtēšanas komisija, kas konstatēja, ka četru darbinieku profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem izvirzītajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām.

KNAB 16 darbiniekiem, kuru amata vietas reorganizācijā tikušas likvidētas, tiek piedāvāts turpināt dienesta tiesiskās attiecības kādā no KNAB strukturālo izmaiņu rezultātā izveidotajiem amatiem. Vērtēšanas komisija konstatēja, ka darbinieki atbilst jaunizveidotajiem amatiem noteiktajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām, turklāt nevienam no minētajiem darbiniekiem netiek piedāvāts zemāks atalgojums.

KNAB oficiāli neatklāj, kas bez Juraša ir pārējie trīs darbinieki, kuri neatbilst prasībām. Priedīte skaidroja, ka strukturālās reformas skar atbalsta bloku un korupcijas apkarošanas bloku, kurā tiek palielināts darbinieku skaits. Ņemot vērā minēto, saskaņā ar Informācijas atklātības likumu rīkojumam par reglamenta ieviešanu, tostarp informācijai par likvidētajām un jaunizveidotajām amata vietām un attiecīgi amatpersonām, kas līdz šim ieņēma likvidētos amatus un ieņems jaunizveidotos amatus, ir noteikts ierobežotas pieejamības statuss.

Streļčenoks pirms došanās atvaļinājumā nolēmis atbrīvot no amata ilggadējo KNAB darbinieci Jutu Strīķi. Streļčenoks bija parakstījis rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu Strīķei. Disciplinārsods ir atbrīvošana no amata.

 

Komentāri (24)

lno 20.07.2016. 15.18

Drīz aklie vērtes braukšanas prasmes, kurlie vērtēs operas zvaigznes:) Strelčenoku Maizītis vērtēja ar “neapmierinoši”…

+4
-1
Atbildēt

2

  valdemir > lno 20.07.2016. 19.03

  Jūs esat drosmīgs cilvēks – šitā par Maizīti, neņemot vērā viņa vadītās organizācijas iespējas.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  moonlight > lno 20.07.2016. 23.26

  lno

  Drīz aklie vērtes braukšanas prasmes, kurlie vērtēs operas zvaigznes:)

  Tas jau iet pilnā sparā un pieredze pa stafeti no LC tika nodota Vienotībai. Spriežot pēc tā, ka Vienotība ir sagādājusi siltas vietas LC neliešiem: Indulim Bērziņam, Karīnai Pētersonei un Andrim Piebalgam, tie ir sugas brāļi. Nepadomāji par to, ka Streļčenokam ir bieza mape ar kompromatiem par Vienotības mūdžiem un ja čeka sadomās ar viņu izrēķināties, tai nāksies upurēt Vienotību.

  0
  0
  Atbildēt

  0

… [Trackback]

[…] There you can find 41746 more Information on that Topic: ir.lv/2016/07/20/knab-izbeidz-darba-attiecibas-ar-izmeklesanas-nodalas-vaditaju-sikori-un-jurasa-vietnieku/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Here you will find 54795 more Info on that Topic: ir.lv/2016/07/20/knab-izbeidz-darba-attiecibas-ar-izmeklesanas-nodalas-vaditaju-sikori-un-jurasa-vietnieku/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu