fbpx

Varai netīkama dzejoļa dēļ Krievija bloķē pieeju irlv.lv 29

Foto: Evija Trifanova, LETA
Ieva Cielava
Print Friendly, PDF & Email

Kopumā Krievija patlaban bloķējusi 32 564 interneta vietnes visā pasaulē

Krievijas Federālais mediju uzraudzības dienests “Roskomnadzor” bloķējis piekļuvi žurnāla “Ir” interneta portālam www.irlv.lv Krievijā. E-pasta vēstulē, kuru redakcija saņēma pirms bloķēšanas, “Roskomnadzor” brīdināja, ka šādas sekas būs tad, ja netiks dzēsts kāda lapas lietotāja komentārs, kurā pārpublicēta krievu dzejnieka Jevgeņija Jevtušenko dzejoļa “Vai krievu tauta karu grib” parodija – pazīstamais dzejolis papildināts ar mūsdienu notikumiem.

Jau ziņots, ka šā paša populārā dzejoļa dēļ Krievija jau bloķējusi piekļuvi arī interneta portāla “tvnet” krievu valodas versijai un “mixnews”.

Satversmes Aizsardzības birojs (SAB) skaidro, ka Krievija šādā veidā mēdz vērsties pret medijiem citās valstīs. Līdzīgi savulaik Krievijā nobloķēta arī interneta enciklopēdija “wikipedia.org”, video krātuve “youtube.com”, aktīvista Alekseja Navaļnija blogs u.c. Kopumā Krievija patlaban aizliegusi piekļuvi 32 564 interneta vietnēm visā pasaulē, trešdaļu no tām bloķējis “Roskomnadzor”.

Kā skaidro SAB, iestādes pilnvaras būtiski paplašinātas 2012. gadā, kad tai tika atļauts veidot interneta vietņu “melno sarakstu”. Tajā tika paredzēts iekļaut portālus, kuros atrodama informācija par narkotisko vielu sastāvu un izgatavošanu, bērnu pornogrāfiju, pašnāvībām un to izdarīšanas metodēm, kā arī ekstrēmiska rakstura saturs.

Pēdējais nosacījums tiek izmantots, lai pamatotu, kāpēc aizliegta dzejoļa “Vai krievu tauta karu grib” versija. “Melnajā sarakstā” dzejolis nonācis nesen – 2015. gada 22. decembrī par to lēma Čečenijas Republikas Groznijas pilsētas Zavodskas rajona tiesa.

Sev netīkamo interneta portālu bloķēšana attiecas tikai uz lietotājiem Krievijā. Latvijas interneta lietotājus Krievijas lēmumi neietekmē. Tiesa gan, daudz Krievijā dzīvojošo izmanto citu valstu ziņu portālus informācijas ieguvei. Piemēram, portālu www.irlv.lv Krievijā lasa aptuveni 15 000 lietotāju.

Kā izpētījis portāls “tvnet”, nonākšana “Roskomnadzor” “melnajā sarakstā” gan uzreiz nenozīmē, ka visā Krievijā zūd pieeja aizliegtajiem portāliem. Kā “tvnet” atklājuši viņu lasītāji, esot daudz tādu interneta pakalpojumu sniedzēju, kas “Roskomnadzor” aizliegumus nepilda.

Vaicāti, vai žurnālam “Ir” vajadzētu kaut kā reaģēt uz “Roskomnadzor” draudiem bloķēt piekļuvi portālam, ja netiks dzēsts komentārs ar Krievijas varai netīkamo dzejoli, Drošības policija skaidro, ka lēmumu redakcijai jāpieņem atbilstoši savai izpratnei par vārda brīvību. Tāpat arī Drošības policija vērsa uzmanību – dzejoļa iekļaušana Krievijas “melnajā sarakstā” to nekādā gadījumā nepadara neleģitīmu Latvijā.

“Ir” sazinājās arī ar komentāra autoru, kurš 2014. gada martā ierakstīja dzejoļa “Vai krievu tauta karu grib” pārveidoto versiju. Komentārs tika ierakstīts pie ziņas, kas vēstīja par karu Ukrainā. Lasītājs stāstīja, ka neviena Krievijas institūcija par komentāra saturu personīgi pret viņu nav vērsusies. Tomēr atklāja, ka jūtas neomulīgi, zinot, ka Krievijas Federācija tik sakāpināti vēršas pret viņa komentāru.

 

Komentāri (29)

Antons no Aizkrāsnes 11.07.2016. 18.51

Nu ja aizliedza, tad ja var publicēt droši:

http://konung-ogin.livejournal.com/943215.html

Хотят ли русские войны?

Не спрашивай у тишины,

Не спрашивай у тех солдат,

В мемориалах, что лежат.

Спроси у цинковых гробов,

В которых молодых сынов

С земель соседских привозили

Старухам, чтоб те слезы лили.

Спроси у бравых тех ребят

В Кремле которые сидят,

К погонам звезды пришивая,

Дубиной «мирною» махая.

Спроси у Польши и Литвы-

Им о России снятся сны.

Спроси у пражской у весны, –

Хотят ли русские войны?

Спроси у венгров, как когда-то

На танках русские солдаты,

По Будапешту рассекали,

Вугорцев к миру «приучали».

Тебе ответит старый финн,

Проживший много – до седин,

Как «мирно» русские войска

Рвались сквозь зиму и снега.

Есть что сказать и белорусу ,

Тому, чьи предки из литвин,

Какою жуткою ценою

Им братство подарил москвин.

Когда Суворова орда

Палила села, города…

Спроси, спроси у Куропат-

Там непокорные лежат.

Спроси – что Украине братской,

Заверенной в любви славянской,

Из цепких рук большого брата,

Зачем защит искать у НАТО?

Спроси всех западных славян, –

Как миру их учил Иван…

Миролюбив солдат-Иван

Бомбил Кабул, Афганистан.

В их кишлаки и города

Не мир пришел – пришла беда.

Спроси у вдов, детей Чечни, –

Хотят ли русские войны?

Кто он, российский «миротворец»,

Тебе ответит гордый горец.

ХОТЯТ ЛИ РУССКИЕ ВОЙНЫ?

И от Китая до Литвы

Найдется ль хоть один сосед,

Который твердо скажет, – «НЕТ!»?

+11
0
Atbildēt

1

  Stepmotor pielietotā rīme ir tkai attāla radiniece moonlight pielietotajai parodijai, kura kļuvusi par dienas varoni. Tas aiz nezināšanas, vai augstākas gudrības vadīts “uzlabojums” ?

  0
  0
  Atbildēt

  0

west 11.07.2016. 20.38

Putina kantoris lēnam, bet pamatīgi atkal taisa savai mucai vāku. Pēdējais tā dēlis būs “Eho Moskvi” aizliegšana. Atstās tikai spundes caurumu, pa kuru tiks baroti visi zombiji.

Visjocīgākais ir tas, ka diktators laikam domā, ka dzīvos mūžīgi.

+8
0
Atbildēt

0

rinķī apkārt 11.07.2016. 20.00

Ne viss, kas notiek Krievijā , ir peļams : ) Šinī gadījumā Krievija rāda piemēru, kā ir jārīkojas situācijās, ja valsts izpratnē valsts suverenitāte, drošība, stabilitāte utt tiek apdraudēta.

Gluži tā pat ir jārīkojas “etera uzraugiem” arī LR teritorijā. Kaut kādu izdomātu ” brīvību” vārdā nav jāauklējas ar ienaidniekiem. Bez kādām liekām diskusijām ir jāklapē ciet visi krieviski, vai citā svešvalodā, vai arī latviski rakstošie, runājošie, raidošie utt mediji, kuru saturs un mērķis acīm redzami ir 1918. gada dibinārtās LR graušana, vai arī PSRS okupācijas rezultātā valstij nodarīto zaudējum noliegšana, Kremļa represiju attaisnošana, vai arī LR teritorijā pastrādāto PSRS armijas ” varoņdarbu” godināšana. Šādai rīcībai ar vārda brīvības ierobežošanu nebūtu nekāda sakara.

+6
-2
Atbildēt

12

  west > rinķī apkārt 11.07.2016. 21.51

  Somi, atšķirība no latviešiem, cīnījās un un uzvarēja okupantus.

  Mēs zaudējam un tāpēc nevajag tagad no sevis varoņus taisīt. Viss mūsdienu politiskais un demogrāfiskais bardaks ir tā rezultāts.

  Dīkšana par grūto pagātni ir nacionāla slimība.

  Kur ir pozitīva, kopēja nākotnes ideja un virziens, kas aizrauj visu tautu ?

  Aizdzīt visus krievus no Zoļika uz lopu vagoniem ? Vai nav par lētu un par jēlu šāda “nacionālā ideja ” ?

  +3
  -6
  Atbildēt

  0

  lno > rinķī apkārt 11.07.2016. 23.43

  jupissb. Vai tik grūti atšķirt mušas no kotletēm?:)

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  moonlight > rinķī apkārt 11.07.2016. 20.23

  rinķī apkārt

  Ne viss, kas notiek Krievijā , ir peļams : )

  Cik maz cilvēciņam vajag! Vienotības faniem arī kauls ar sintētisko aromatizētāju, ir labs. Varētu vēl padomāt, ka cirks ar Gapoņenko aizturēšanu, ir valsts cīņa pret fašismu.

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  west > rinķī apkārt 11.07.2016. 20.54

  RA

  ASV drīkst vicināt 3.Reiha, konfederātu un pat sarkanos karogus. Arī runāt un propagandēt var praktiski jebko. Tas tāpēc, ka valsts ir stipra un tai nospļauties uz visādu klaunu izlēcieniem.

  Nervozajiem “patriotu” vārguļiem gan viss liekas bīstami. Tas tāpēc, ka nav pārliecības par savas valsts spēku un nākotni kā tādu.

  Visur paraudāt par grūto pagātni – tā vispār ir svēta lieta.

  Interesanti, cik reizes dienā somi par to čīkst, prasa naudu no Krievijas par atņemtajām Karēlijas teritorijām un kā tas veicina viņu dzīves līmeņa augšanu ?

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  jupissb > rinķī apkārt 11.07.2016. 23.37

  Viss nav peļams, bet šis ir gan. Ar to arī gribētu atšķirties no Krievijas (un citām diktatoreļu apsēstām zemēm), ka brīvā zemē varu teikt, ko domāju. Atšķirīgu viedokļu pieļaušana ir spēka, ne vājuma pazīme. Atstāsim Patiesības Ministriju un cenzūru tiem “vadoņiem”, kuri bez tām nevar pastāvēt.

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  lno > rinķī apkārt 11.07.2016. 21.51

  Žīdi čīkst, armēņi čīkst, poļi čīkst, japāņi čīkst, tikai west lamā “patriotiskos vārguļus”:):):)

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  moonlight > rinķī apkārt 11.07.2016. 23.18

  west

  Somi, atšķirība no latviešiem, cīnījās un un uzvarēja okupantus.

  Pārgudriem ieteicams paklausīties WWII vēsturnieka, Volodimira Rezuna, “Akvārijs”, kur apskatīts arī Somijas karš un Mannerheima līnija.

  http://rutor.info/torrent/242962/viktor-suvorov-akvarium-1985-2001-mp3 vai izlasīt grāmatā.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  aivarsk > rinķī apkārt 11.07.2016. 23.23

  RA, Kaut gan, protams – ja nebūtu bijis 1934. gada apvērsums, tad pilnīgi var būt, ka Latvijas vēsture PSRS iebrukuma kontekstā varēja veidoties citādi.

  _______________________________

  Aizvien vairāk, pētot pieejamos materiālus, pārliecinos,ka bez 1934.g. mūs gaidītu Spānijas 1937.g. variants jau 1935-1936.g.

  K.Ulmanis šo pasākumu negaidīti Staļinam izjauca. Bez Ulmaņa Latvija būtu ideāla vieta šim pasākumam, jo ne Igaunijā, ne Lietuvā komunistu līdzkontrolētu parlamentu vairs nebija.

  Demokrātija nav ideāla. Arī Ulmanis nebija. Nekas nav ideāls.

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  lno > rinķī apkārt 12.07.2016. 10.38

  rinķī apkārt. Ko nu tur strīdēties ar ļautiņiem, kuru vienīgā barība ir LV TV – tādi paši upuri kā Krievijas nozombētie. Lai pamēģina Vācijā noliegt holokaustu vai ASV pārkāpt politkorektumu, ja ne vairāk, tad no darba valsts vai izglītības iestādēs izlidos kā nemetas. Varoņi, kas gatavi “demokrātijas vārdā” saņemt spļāvienu sejā un bļaut: Par mūsu un jūsu brīvību:)

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 12.07.2016. 09.03

  jupissb…. Atšķirīgu viedokļu pieļaušana ir spēka, ne vājuma pazīme….+++ Ja vari nodefinēt robežu starp ” atšķirīgu viedokli” un mērķtiecīgu un naidīgu, pret valsti vērstu rīcību, tad lūdzu izdari to. Ja Tu to nespēj, tad, piedod, bet Tavs komentārs ir no saukļiem salikts lozungs, tikai.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 11.07.2016. 22.26

  Aizdzīt visus krievus no Zoļika uz lopu vagoniem ? Vai nav par lētu un par jēlu šāda “nacionālā ideja ” ? +++ Runa nav par “Zoļiku” un lopu vagoniem. Runa ir Kremļa revanšistiem, kuru dēļ NATO ir spiesta arī Latvijā, kā NATO dalībvalstī, izvietot savas īpašas karaspēka daļas. Un šādā kontekstā ir pēdējais laiks nošķirt divas dažādas lietas – vārda brīvība un verbāls uzbrukums valstij un valsts sabiedrotajiem.

  Par Somiju, ja Tu palasītu vēsturi, tad saprastu, cik bezjēdzīga ir tāda cenšanās salīdzināt Latviju ar Somiju PSRS agresijas kopsakarībās.

  Kaut gan, protams – ja nebūtu bijis 1934. gada apvērsums, tad pilnīgi var būt, ka Latvijs vēsture PSRS iebrukuma kontestā varēja veidoties citādi. Taču runāt par to, ka Latvijai būtu bijis pa spēkam apturēt Krievijas uzbrukumu tā, kā tas izdevās somiem, piedod – tā ir tāda muldēšana tikai, tas ir – labākajā gadījumā 🙂

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 11.07.2016. 21.33

  west, vai Somijā jeb kad un vēl joprojām ik gadus godina armiju, kura 1939. iebruka Somijā? Vai Somijas parlamentā politisko situāciju var salīdzināt ar situāciju LR Saeimā, kur aptuveni 1/3 deputātu vēlas panākt līdzšinējā LR ārpolitikas maiņu, valsts valodas maiņu, sabiedroto nomaiņu utt? Vai somu un Somijas situāciju var salīdzināt ar latviešu un Latvijas situāciju, Krievijas kontekstā?

  Par ” čīkstēšanu”, lai tas paliek uz Tavas sirdsapziņas.

  +8
  -2
  Atbildēt

  0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu

eskişehir escort samsun escort gebze escort sakarya escort edirne escort