fbpx

Aptauja: Populārākā partija joprojām ir “Saskaņa” 51

Foto: LETA
Print Friendly, PDF & Email

Pamatīgu popularitātes kritumu piedzīvojusi partija “Vienotība”

Populārākā partija Latvijā joprojām ir “Saskaņa”, savukārt mēneša laikā pamatīgu popularitātes kritumu piedzīvojusi “Vienotība” – ar šādiem “Latvijas faktu” aptaujas datiem piektdien iepazīstināja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Jūnijā par partiju “Saskaņa” būtu gatavi balsot 21,4% vēlētāju, par Zaļo un zemnieku savienību – 15%, par Nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 8,8%, par “Vienotību” – 8,7%, par Latvijas Reģionu apvienību – 5,2%, par partiju “No sirds Latvijai” – 3,2%.

Salīdzinājumā ar maija datiem lielāko popularitātes kritumu piedzīvojusi “Vienotība”. Par šo partiju maijā bija gatavi balsot 11,8% pilsoņi.

Par “Saskaņu” maijā bija gatavi balsot 20% vēlētāju, par Zaļo un zemnieku savienību – 12,8%, par Nacionālo apvienību – 7,5%, par Latvijas Reģionālo apvienību – 6,4%, bet par partiju “No sirds Latvijai” – 3,3%.

 

Komentāri (51)

rinķī apkārt 27.06.2015. 10.15

Saskaņa šajā reitingu tabulā neierakstās. Viņu % ir aptuveni nemainīgs – 20 un nedaudz pāri. Ja būs 30%, tad ir jēga sākt trauksmi celt.

Par Vienotību. Pēc dižķibeles Vienotība ir pazaudējusi savu politisko nišu. Tā vietā daudz neskaidrību un pretrunu pašu V biedru vidū. Vienotībai nebija savs viedoklis prezidenta vēlēšanu laikā. Vienotības ideoloģiskās nostādnes minimāli atšķiras no NA, patiesībā neatšķiras, ja vienīgi jautājumu spektrā, kurš skar sex minoritātes, ģimeni utt un arī šajā jautājumā pati Vienotība šķeļas, tā kā – līdz nākošajām vēlēšanām visprātīgāk būtu Vienotībai ar NA saplūst vienā politiskā spēkā, pirms tam sakārtojot savu ideoloģiju. Par pievienošanos šim ” jaunajam” politiskajam spēkam būtu jādomā arī reģiona partijai. Sudraba sevi jau ir izsmēlusi. Viņu nav jēgas pat pieminēt, bet Viņķelei jādibina sava partija, atbalstītāju netrūks, un tas būs godīgi 🙂 Ja tā notiktu, LR iekšpolitikā rastos kaut kāda skaidrība.

+12
-6
Atbildēt

13

  Ēriks > rinķī apkārt 27.06.2015. 10.34

  Kāpēc gan Vienotība nevarētu saplūst ar Saskaņu,man tas liktos piemērotāk?

  +5
  -10
  Atbildēt

  0

  Ēriks > rinķī apkārt 27.06.2015. 13.57

  Baz tam, V, savā vairākumā, tomēr, ir partija ar orientāciju atkārtot Rietumu sliktākos piemērus un novirzes.

  +3
  -6
  Atbildēt

  0

  Ēriks > rinķī apkārt 27.06.2015. 10.57

  Kāpēc gan?Mums partijas pazūd ik pa laikam,ja atceramies LC,TP,JP,ZRP.Vai tad Latvija tāpēc beigusies?

  +4
  -6
  Atbildēt

  0

  v_rostins > rinķī apkārt 27.06.2015. 19.42

  rinķī apkārt

  Šīberis galīgi aizgājis ciet? Pēc apzinātas RD vēlēšanu izgāšanas un izrēķināšanās ar Grendi, Cilinski, Broku un Naudiņu. Nākamās vēlēšanās nelietīgākās kremļa maukas startēs no SC, jo šobrīt, vērojot viņu saskaņotos balsojumus valstij svarīgākos jautājumus ZRP(v) ar SC šobrīd idejiski ir vistuvākie.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  vvilums > rinķī apkārt 27.06.2015. 19.58

  Jaunais laiks – vecais laiks – nekāds sausais atlikums.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Bet > rinķī apkārt 27.06.2015. 12.51

  RA!

  vienmēr var atrast simt iemeslu kāpēc nedarīt, vai kāpēc tā vai cita partija ir slikta.

  Vairākums katrā partijā nosaka tās virzienu! tas taču ir tik vienkārši. Re, kā Āboltiņa centās ar zatleriešiem savu virzienu dabūt vairākumā! neizškatās labi un būs, cik redzams, par to viņas gājienu partijai dārgi maksāt, bet bez Vienotības nebūs demokrātijas Latvijā!

  Vai tad atmiņā tev RA nav tas Krievijas ssaraksts ar nevēlamiem politiķiem.

  Tas vien liecina, ka kaut Āboltiņai ir kļūdas un liela neapdomība, tomēr viņas spārna veidotā politika nepatīk kremlim vairāk par tādiem NA, piemēram Parādnieku, Dzintaru, Iesalnieku utt!

  No NA varbūt ir kādi 10 politiķi, kuriem patiesi NA galvenie izvirzījumi ir svarīgi, pārējie ir sava labuma meklētāji un personiski man, galīgi garām! Kaut tas pats Zīle: gatavs tikai runāt, bet skatās uz ES labo algu it kā jau pašam nebūtu bizness un pietiekami daudz! neupurēs sevi par nieka lagu priekš premjera darba!

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

  Bet > rinķī apkārt 27.06.2015. 10.25

  RA!

  Vienotībā ir dažādi viedokļi un tieši tas ir labi, jo nevar būt, kā Saskaņā, kur visi ir vienās domās. Vislabāk, ja partijās ir sava opozīcija, kas liek domāt un pārvērtēt vismaz divus viedokļus. Viens viedoklis bija tikai Komunistiskajā partijā.

  Nedomāju, ka NA ir līdzīga ar Vienotību ne sastāva ziņā ne uzstādījumos. Vienotība ir lokanāka uz viedokļu saskaņošanu , kā tas notika prezidenta vēlēšanās.

  Man nav pieņemami NA maksātnespējas administratori, kuri tur caur TM kārto savas rebes, kā arī veco tēvzemiešu, piemēram gerharda klātbūtne. Kur Gerhards- tur gaidi rebes un nepatikšanas pilnā apmērā!

  Nu salīdzināt jau var abas partijas, bet tādi ģererālsekretāra vietnieki kā Lūsis Vienotībā nav. Nu nevar salīdzināt norieto Zaķi par PVN 7 tūkst ar Lūša darījumiem par 3 miljoniem utt!

  Par to, ka Vienotībai nebija sava prezidenta kandidāta ir tikai apsveicami, jo, ja būtu, tad atkal teiktu, ka Vienotība grib sagrābt visus vadošos posteņus! vai to tu gribi?

  +6
  -7
  Atbildēt

  0

  v_rostins > rinķī apkārt 27.06.2015. 19.48

  Bet

  Vai nabaga Lūsis var stāvēt blakus Velmertam, ar kuru kopā ZRP(v) uzmeta valsti, stratēģisku ap pus miljardu vērto LM bez naudas atdeva Krimas čekistu firmai? Kas attiecas uz preža vēlēšanām neko labāku par Putina favorītu, krievu oficiera atvasi, kremļjaģas nemaz nevarēja vēlēties. SC cirks ar Dolgopolu, nesmīdini manas čībiņas.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  andrejs > rinķī apkārt 27.06.2015. 11.37

  izskatās, ka Vienotības “saimnieciskais” gals (Latvijas lauku košerētājs un aktīvais Latgales “apbraukātājs” Zaķis, Smiltēns un co) drīz pilnīgi palīdīs zem Lemberga un ZZS. liberastu atliekām kopā ar Pūci jāveido geju partija, un atklāti jāiet uz vēlēšanām ar varavīksnes lozungu.

  Reiz, cerot uz godīgāku politiku, balsoju par JL… 🙁

  +6
  -4
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > rinķī apkārt 27.06.2015. 13.07

  Nu nevar V apvienoties ar NA, ar visām V kļūdām un metamorfozēm, tā, tomēr, ir galvas tiesu pārāka par NA gan izglītības, gan intelektualā ziņā, un tai nav nosliece sarežģītām lietām meklēt vienkāršus risinājumus un pieņemt absolūti populistiskus un netālredzīgus lēmumus.

  Baz tam, V, savā vairākumā, tomēr, ir partija ar orientāciju uz Rietumiem, NA, toties, ar visu savu retoriku par nacionalām vērtībām un patriotismu, reāli, piepalīdzot SC, bieži vien pieņem lēmumus, kas Latviju tuvina nevis Riwetumiem, bet, NVS valstīm.

  Kāpēc NA palīdz iedibināt Latvijā Krievijas mentalitāti un attieksmi pret dažām lietām, nu, cerams, ka tikai muļķības dēļ, citi iemesli nav.

  +7
  -5
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 27.06.2015. 10.31

  Bet. Tīri teorētiski. Ja kādas partijas iekšienē ir divi pretēji – savstarpēji izslēdzoši viedokļi par man interesējošu problēmu, tad kā lai es kā vēlētājs balsoju par šādu partiju? Kā lai es zinu, kurš no viedokļiem galu beigās ņems virsroku manis izvēlētajā politiskajā spēkā. Man nav raksturīgi akli uzticēties vadonim, es pats sev esmu vadonis 🙂 Un tādēļ gribu, lai man būtu iespēja balsot par tādu LR iekšpolitisko un ārpolitisko kursu, kāds man šķiet mūsu valstij pieņemams.

  Par maksātnespējas administrātoriem uc nepilnībām valstī atbild ne jau tikai viena politiska partija. Par šīm nepilnībām atbild visa valdošā koalīcija, jo Saeima ir likumu rakstītāja un likumus pieņem ar balsu vairākumu. Un vispār, man tā šķiet, ka tā ir kļūda – personificēt partiju ar kādu konkrētu cilvēku un tad izdarīt izvēli balsojot nevis par partiju, bet par kādu konkrētu uzvārdu.

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 27.06.2015. 10.40

  Ērik. Tev ir apnikusi atjaunotā LR, vēlies “Latvijas trešo republiku”? 🙂

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > rinķī apkārt 27.06.2015. 11.14

  Tur jau ir V problēma, ka tai vairs nav it nekādas savas ideoloģijas, citam liekas, ka tā var salūst ar saskaņu, citam, ka ar NA, man, piemēram, ka arī ar ZZS, un nekas nemainītos.

  Cita lieta, ka katrai partijai mums aiz muguras kāds ietekmīgs ekonomisks grupējums, ideoloģija ir tikai izkārtne.

  Kādu laiku atpakaļ JL mēģināja šo tradīciju lauzt, un, daļēji, tas izdevās, uz zināmu laiku,vēl to mēģināja lauzt RP, bet, gan savu kļūdu dēļ, gan visu pārējo politisko spēku pretdarbības dēļ, tika “neitralizēta”, patreiz mums tāda politiska spēka vispār nav, notiek tikai ekonomisko grupējumu cīņa aiz partijas izkārtnes, tā ir Latvijas politika.

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

marcinss 27.06.2015. 10.56

Tas tikai liecina, ka viss virzās pārkrievošanas virzienā.

+5
0
Atbildēt

0

dzeris49 27.06.2015. 11.04

V vairs nav ne liberāla, ne demokrātiska partija, skaidrs, ka tā zaudē savu nišu un savu vēlētāju, Āboltiņas diktāts un sadarbība ar Lembergu strauji stumj uz TP likteni, izskatās gan, ka V “ierindas biedriem” viss vienalga, un viņi vēl cer uz kādu brīnumu.

Kādreiz tik cerīgais JL pārvērties par kaut kādu amorfu veidojumu, ne īsti liberālu, ne īsti konservatīvu, ne īsti nacionālu, ne īsti internacionālu, bez jebkādas iekšējas demokrātijas.

Ja nekas nemainīsies, V cerības izdzīvot mazas, ja nu kā kādai partijai ar 5-7 vietām Saeimā, kuras ietekme tuvosies nullei.

Latvijā jāveido jauna liberāla un demokrātiska partija pēc Rietumu tipa, citas izejas nav, slikti, ka nav neviens līderis, kas to varētu izdarīt, jo, īstenībā, liberālu uzskatu cilvēku Latvijā pietiek.

V parastā nekaunīgā izturēšanās pret liberālo publiku – kur tad jūs paliksiet, tāpat neviena cita nav, tāpēc par mums nobalsosiet, baidos, ka šoreiz neies cauri, jo tās līdere Āboltiņa jau vairākkārt atklāti deklarējusi, ka liberālas vērtības tai, maigi pasakot, nebūt nav tuvas.

+7
-3
Atbildēt

5

  andrejs > dzeris49 27.06.2015. 11.45

  liberālu uzskatu cilvēku Latvijā pietiek.

  ————————-

  tu taču pats esi absolūti kreisi orientēts.

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 27.06.2015. 12.58

  Ar to liberālismu jau arī Eiropā un ASV saprot dažādas lietas, taisni Amerikā ar to liberālismu vairāk saprot tādu “kreisu” orientāciju, Eiropā viss nedaudz savādāk.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  traks_sunsxxx > dzeris49 27.06.2015. 11.58

  Ārpolitiski Džeris ir pilnīgi normāls,es pat gribētu, lai mūsu ārlietu ministrs būtu kā Dzeris, bet kad runa iet par iekšpolitiku tad Džeris mainās par 180 grādiem 🙂

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Bet > dzeris49 27.06.2015. 12.59

  Džeri, ko tu raudi, it kā kaut kas traks būtu noticis.

  Šādi reitingi tikai liecina par vēlētāju kopuma aptauju un viss. Vienotībai tagad būs iespēja audzēt reitingu, ja vien KNAB to pamatīgi nenoštrāpēs par zatleriešu partijas biedru personiskajām reklāmām.

  Domāju, ka Āboltinai beidzot taču vajadzētu sākt pārtdomāt, ko pati ir sarakstos salikusi un ar kādu materiālu tagad jāmīca tā politika!

  Domāju, ka viņa ir apjukusi un šoreiz nopietni, ja partijia atņems finansējumu. Tad gan saskaņa varēs priecāties kopā ar lembergu un NA, kurām V vienmēr ir traucējusi! nu redzēsim redzēsim ar ko tad NA nīdīsies un draudzēsies!

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 27.06.2015. 13.11

  Tu esi optimiste, bet, tendence rāda, ka V popularitāte taisni tās kodolelektorāta starpā krīt.

  Viss būs atkarīgs no tā, vai V spēs nobremzēt pilnībā aptrakušo Āboltiņu ar viņas satelītiem, un, pagaidām izskatās, ka neviens viņu nobremzēt nevar, kaut, grūti noticēt, ka vairākums viņu atbalsta.

  Tāpēc jau vajadzīga iekšēja demokrātija partijā, lai kāda nekaunīga intrigante un karjeriste nevarētu nostādīt partiju tādā situācijā.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu

eskişehir escort samsun escort gebze escort sakarya escort edirne escort