ES atbalsta militāro operāciju cīņai pret cilvēku kontrabandistiem Vidusjūrā 12

Eiropas Parlamentā uzraksts: "Esmu migrants." Foto: EPA/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Misija varētu oficiāli sākt darboties jau jūnijā pēc ES līderu samita

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu un aizsardzības ministri pirmdien atbalstījuši militāro operāciju cīņai pret cilvēku kontrabandistiem Vidusjūrā, paziņojusi ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Mogerīni preses konferencē pavēstīja, ka nekavējoties sāksies misijas tālāka plānošana. Viņa teica, ka misija varētu oficiāli sākt darboties jau jūnijā pēc ES līderu samita, un pauda cerību, ka ANO Drošības padome dos savu apstiprinājumu, ziņo LETA/DPA.

Misijas gaitā pie Ziemeļāfrikas krastiem plānots izvietot ES dalībvalstu karakuģus un izlūkošanas lidmašīnas, lai iznīcinātu laivas, kas pieder cilvēku kontrabandistiem.

Brisele vēlas iegūt apstiprinājumu misijai arī no Lībijas, lai gan tur valda politisks haoss.

Kopš 2011.gada augustā NATO aviācijas atbalstītie nemiernieki gāza pulkveža Muamara Kadafi režīmu, Lībijā tā arī nav izdevies ieviest efektīvu valsts pārvaldi un likuma varu. Valstī par varu pašreiz cīnās divas konkurējošas valdības un parlamenti. Starptautiski atzītā Lībijas valdība bāzējas ostas pilsētā Tubrukā.

Brisele iecerējusi īstenot šo misiju soli pa solim, sākot ar informācijas ievākšanu par kontrabandistiem, izmantojot radarus, satelīta attēlus un izlūkošanas lidmašīnas.

ES vadošās valstis – Lielbritānija, Francija, Vācija, Itālija un Spānija – jau apsolījušas savus kuģus šai misijai. Misijas štābs atradīsies Romā, un to vadīs itāļu kontradmirālis Enriko Kredendino.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Filips Hamonds sacīja, ka ministriem jāizstrādā pilnīga programma, kurā pašreizējais plāns būtu pirmais solis. Viņš uzsvēra, ka sadarbība ar Lībiju ir būtiska.

Pārējās Eiropas Komisijas (EK) ieceres cīņai ar nelegālo imigrantu krīzi joprojām kavē domstarpības.

Lielbritānija, Francija, Spānija un vairākas Austrumeiropas valstis, arī Latvija, cēlušas iebildumus pret ES plānoto bēgļu kvotu sistēmu. Ar priekšlikumu noteikt bēgļu kvotas un iznīcināt kontrabandistu laivas ES nāca klajā, lai risinātu nepieredzētā Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu bēgļu pieplūduma problēmu.

Saskaņā ar Starptautiskās Migrācijas organizācijas datiem šogad Vidusjūru šķērsojuši jau 34 000 nelegālo imigrantu, no kuriem 1770 noslīka vai pazuda bez vēsts.

Pagājušajā gadā organizācija ziņoja par 3300 nāves gadījumiem.

 

Komentāri (12)

dzeris49 19.05.2015. 07.17

http://www.svoboda.org/content/article/27021269.html – pesimistisks, bet, reāls viedoklis par nelegāliem imigrantiem un impotenci, kas pārņēmusi “veco” Eiropu un eiropiešus, ko daži sevišķi atsaldētie cīnītāji par vispārējo laimi un tautu draudzību pat nosauktu par nepolitkorektu.

Bet,vispār, lielā mērā par šo situāciju ar bēgļiem var pateikties tiem, kas nolēma ieviest demokrātiju kārtējā feodālajā valstī Lībija, un nogāza Kadafi, un, pie reizes, nopelnīt sev politiskos punktus, cik atceros, Francija bija viena no galvenajām šī “gudrā” pasākuma iniciatoriem.

+2
0
Atbildēt

3

  v_rostins > dzeris49 19.05.2015. 10.19

  zirgs

  Ko Latvija ir kolonizējusi, ka tai 70 gadus jāpiecieš cilvēces pabiras?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  v_rostins > dzeris49 19.05.2015. 08.29

  dzeris49

  Vēl krietni pirms Kadafi piesmiešanas un nobeigšanas mani Francijas paziņas, kuri vairāk kā 40 gadus bija dzīvojuši piemīlīgā Parīzes priekšpilsētā nēģeru invāzijas dēļ bija spiesti to pamest un pārcelties uz vēl demogrāfiski tīru mazpilsētu. Viennozīmīgi ir vainojami liberasti: palmes, olandi un junkeri. Paklausījos vakar Krustpunktā Didzi Melbiksi un esmu pārliecināts, ja viņš pie sevis vēl nav nometinājis melnādaiņu ģimenīti, ir pelnījis turpmāk pavadīt dzīvi 4m2 cietuma kamerā kopā ar 11 nēģeriem, līdz pakarās.

  Ja nēģeri viņa miteklī tomēr mājo, viņa vieta Aleksandra augstumos.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  zirgs > dzeris49 19.05.2015. 10.08

  Francija gadsimtiem ilgi kolonizēja Āfriku – ir tikai taisnīgi ka āfrikāņi tagad brauc uz Franciju dzīvot.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Absints 19.05.2015. 12.10

Ir tak tāda lieta kā Robeža. Citādi iznāk, ka Eiropai tādas nav, un visi var brīvi iebraukt

Visi, kas to pārkāpj, būtu jāiznīcina. Bez diskusijām. Citādi, kam tā Robeža ir?

Tajā pašā laikā nēģeriem un arābiem būtu jānodrošina legālas kvotas. Tāpat, kā Mersedes rūpnīca sen atpakaļ Štutgartē ieveda turkus. Un tādam kvotām būtu jābūt visām valstīm -gribētājām. Piemēram, varbūt Latvijā vajag lētos sētniekus- neģērus.

Latvija dara muļķīgi, norobežojoties no bēgļiem. Skrien ar pieri sienā. Vajag darīt gudrāk – maksāt tos pašu pabalstus kā vietējiem, (citādi vietējie arī gribēs kļūt par bēgļiem). ieskaitīt nepilsoņos pēc attiecīgā statusa piešķiršanas, prasīt pilnu pilsonības eksāmenu kārtošanu (t.sk. valodu). Tad pat tie nēģeri, kas tiks “piedalīti” Latvijai, pēc iespējas ātrāk dosies prom, bet Latvija nebūs disidentu sarakstā. A mums ierēdņi tālāk par rakstāmgaldu neredz…

0
0
Atbildēt

0

Edgars Avotiņš 19.05.2015. 10.28

Es šo īsti nesapratu.

Cik saprotu, tad tie kontrabandas kuģi ir “vienreiz lietojamie”, jo ES taču (ceru) nedod kuģi atpakaļ, pēc bēgļu nocelšanas. Liela daļa no tiem kuģiem tīšām tiek sabojāti, lai nevarētu piespiest to doties atpakaļ/uz citu valsti.

Ja nu tur Āfrikas piekrastē stāv kuģis bez bēgļiem – tad kā zināt, ka tas ir bēgļu kontrabandas kuģis?

Tur var sataisīt papildus ziepes apslīcinot Āfrikas piekrastes iedzīvotāju zvejas/tirdzniecības kuģus. Attiecīgi būs vēl vairāk trūkumcietēju un vēl mazāk uzņēmējdarbības.

0
0
Atbildēt

1

  v_rostins > Edgars Avotiņš 19.05.2015. 23.16

  Edgars Avotiņš

  Tur var sataisīt papildus ziepes apslīcinot Āfrikas piekrastes iedzīvotāju zvejas/tirdzniecības kuģus. Attiecīgi būs vēl vairāk trūkumcietēju un vēl mazāk uzņēmējdarbības.

  —————

  Savādi gan. Kādreiz, kad lasīju par cīņu pret prusakiem ieteica nedot tiem iespēju baroties un dzert. Izbadējies melnādainis radīs n skaitu parazītu, labi pabarots melnādainis jau 3n, kas visi lauzīsies uz Eiropu. Elementāra aritmētika. Vienīgā izeja, uz 50 gadiem izsludināt moratoriju uz nēģeru reproducēšanu un stingti kontrolēt tā ievērošanu, ko palīdzēs īstenot prevencija.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu