
No bērna kājas - Krievijas propagandas vidē. Skats uz šāgada 9.maija svinētājiem. Foto: Evija Trifanova, LETA
Jaunāko ziņu iegūšanas avots neapzināti (vai arī apzināti) būtiski ietekmē cilvēka domāšanas veidu, viņa attieksmi pret paša dzīves ikdienas problēmām un norisēm pasaulē
Nu jau gadu nopietni diskutējam par Latvijas spējām turēties pretī Kremļa propagandas mašīnai un tās ietekmei uz mūsu iedzīvotāju domāšanas veidu. Parasti gan vairāk uztraucoties par tiem, kuri ikdienas saziņai ģimenē un draugu lokā izmanto krievu valodu. Ir spriests un analizēts, kādēļ tik daudzi šejienieši izvēlas dzīvot agresīvās kaimiņvalsts informatīvajā telpā. Izdarīti vairāki secinājumi, nu jau būsim sagaidījuši arī pa kādai konkrētai rīcībai situācijas uzlabošanai, taču procesā garām paslīdējusi kāda nebūt ne mazsvarīga nianse.
Kāda tad ir tā "mūsu informatīvā telpa", kurā paši ikdienā dzīvojam un kurai kāds vēlas piesaistīt arī kaimiņvalstu uzmanību? Droši vien tā nebūs tikai ikdienas LTV "Panorāma" vai kāda komerciālā kanāla vakara ziņu raidījums. Klāt nāk drukātā prese ar to pavadošajām (vai šobrīd - vadošajām) tīmekļa vietnēm un radio ar savu piedāvājumu.