Uz laiku atstādina Jelgavas autobusu parka vadītāju Salkazanovu 13

Pēteris Salkazanovs. Foto: Evija Trifanova, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Valsts kontrole (VK) vērsās prokuratūrā par Jelgavas pašvaldības uzņēmumos konstatēto izšķērdību un apšaubāmu līdzekļu izlietojumu

Saistībā ar kriminālprocesu no amata uz laiku atstādināts SIA “Jelgavas autobusu parks” vadītājs Pēteris Salkazanovs.

Kā aģentūru LETA informēja Jelgavas pilsētas pašvaldībā, šādu lēmumu pieņēmis Jelgavas pilsētas pašvaldībai piederošo kapitāla daļu turētāja pārstāvis Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS).

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz Zemgales tiesas apgabala prokuratūras vēstuli par drošības līdzekļa – noteiktas nodarbošanās aizlieguma – piemērošanu līdz galīgajam nolēmumam kriminālprocesā, kas ierosināts par iespējamām neatbilstībām iepirkumu dokumentācijā.

Par SIA “Jelgavas autobusu parks” valdes locekli uz laiku iecelts Gints Burks, kurš līdz šim bija uzņēmuma tehniskais direktors.

“Manuprāt, pret uzņēmuma vadītāju Pēteri Salkazanovu piemērots nesamērīgs drošības līdzeklis, kas par iespējamām dokumentu aizpildīšanas nepilnībām nosaka no amata atstādināt autobusa parka, kas ir viens no labākajiem valstī, un Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas vadītāju,” teica Rāviņš.

Viņš uzskata, ka uzņēmumu vadītājiem ir jāstrādā atbilstoši normatīvajiem aktiem, jāatbild par kļūdām un jālabo tās. Tomēr prasība atstādināt pašvaldības uzņēmuma valdes locekli no amata šobrīd, pēc Valsts kontroles veiktās pārbaudes secinājumiem par 2011.gadu un 2012.gadu, ir nesamērīga.

“Šāda veida lēmumi grauj uzņēmuma reputāciju un samazina ekonomisko konkurētspēju. Kas aprēķinās, cik lielus zaudējumus Jelgavas uzņēmumiem ir nesusi iespējami nepamatota vadītāju atstādināšana, un kas šos zaudējumus kompensēs?” komentēja Jelgavas mērs.

Saskaņā ar pašvaldības sniegto informāciju Salkazanovs uzņēmumu “Jelgavas autobusu parks” vada vairāk nekā desmit gadu.

“Šajā laikā pilsētā pilnībā atjaunots sabiedriskā transporta autoparks, vecie autobusi nomainīti pret mūsdienīgiem, Jelgavā ražotiem transportlīdzekļiem, kas pieejami cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ir ieguldīts pamatīgs darbs apmaksas sistēmas izveidē un sakārtošanā. Jelgavā ieviesta elektroniskā norēķinu sistēma sabiedriskā transporta pakalpojumiem, kas pilsētas budžetā ļāva būtiski samazināt dotācijas zaudējumu kompensācijai Jelgavas autobusu parkam,” skaidroja Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Par Jelgavas pašvaldības uzņēmumos konstatēto izšķērdību un apšaubāmu līdzekļu izlietojumu Valsts kontrole (VK) vērsās prokuratūrā, pirms gada informēja valsts kontroliere Elita Krūmiņa. VK arī iesniegusi visus dokumentus, uz kuriem balstītas aizdomas par nesaimniecisku rīcību Jelgavas pašvaldības kapitālsabiedrībās.

VK secinājusi, ka SIA “Jelgavas autobusu parks” papildus sabiedriskā transporta pakalpojumiem sniedz autotransporta nomas pakalpojumus, bet par atsevišķu līgumu noformēšanu ir tērējusi no 8000 līdz 10 000 latu (11 300 – 14 200 eiro), tā nepamatoti izlietojot 55 000 – 95 000 latus (78 000 līdz 135 000 eiro). Šī pati kapitālsabiedrība arī nav piemērojusi paredzētās iepirkuma procedūras vai kārtību, iepērkot preces un pakalpojumus 6,21 miljona latu (8,83 miljonu eiro) vērtībā. Revīzija tika veikta par laika posmu no 2011.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 31.decembrim, bet dažos darījumos ir vērtēta Jelgavas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldības efektivitāte un atbilstība normatīvo aktu prasībām arī pirms un pēc revidējamā laika posma.

Jelgavas pašvaldība pēc Valsts kontroles (VK) revīzijas ņēmusi vērā daļu ieteikumu un sodījusi dažu uzņēmumu vadītājus, bet citā daļā no VK nosauktajām nepilnībām pašvaldība un VK kapitālsabiedrību darbības efektivitāti un lietderību vērtē atšķirīgi, aģentūrai LETA iepriekš sacīja Rāviņš. Viņš informēja, ka pašvaldība ir izvērtējusi VK revīzijas ziņojumu par astoņu pašvaldības kapitālsabiedrību saimnieciski finansiālo darbību 2011.gadā un 2012.gadā un uzņēmumu valdes locekļi snieguši paskaidrojumus un saņēmuši disciplinārsodus. Pašvaldībā un uzņēmumos ir izstrādāts un ar VK saskaņots veicamo pasākumu plāns 2014.gadam kapitālsabiedrību pārvaldības efektivitātes uzlabošanai. Tāpat pašvaldība veiks pastiprinātu kapitālsabiedrību finansiāli saimnieciskās darbības uzraudzību.

“Jelgavas autobusu parka” valdes locekļiem izteikts rājiens un 2014.gada februāri, martā un aprīlī par 10% samazināta mēnešalga. Rāviņš skaidroja, ka vairākas VK revīzijas laikā konstatētās nepilnības kapitālsabiedrībās izvērtētas un ir jau novērstas. Piemēram, “Jelgavas autobusu parkā” pilnveidots darba samaksas nolikums un amatu apraksti, nekustamo īpašumu iznomāšanas kārtība, pašlaik tiek organizēts iepirkuma konkurss par degvielas iegādi. Iepazīstoties ar VK ziņojumu, “Jelgavas autobusu parkā” pilnībā vai daļēji piekrīt secinājumiem par automašīnu nomas pakalpojumiem, nepilnībām amatu aprakstos, par nepilnībām un kļūdām grāmatvedības dokumentācijā un jau novērstajam pārmetumam par degvielas iepirkuma konkursa nerīkošanu, iepriekš informēja Rāviņš.

 

Komentāri (13)

More Info 08.04.2021. 11.30

… [Trackback]

[…] Find More Info here on that Topic: ir.lv/2015/03/19/uz-laiku-atstadina-jelgavas-autobusu-parka-vaditaju-salkazanovu/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: ir.lv/2015/03/19/uz-laiku-atstadina-jelgavas-autobusu-parka-vaditaju-salkazanovu/ […]

0
0
Atbildēt

0

fun88 13.10.2020. 18.25

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: ir.lv/2015/03/19/uz-laiku-atstadina-jelgavas-autobusu-parka-vaditaju-salkazanovu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu