Ar nākamo mācību gadu slēgs vismaz piecas, reorganizēs četras skolas • IR.lv

Ar nākamo mācību gadu slēgs vismaz piecas, reorganizēs četras skolas

Foto: Dmitrijs Suļžics

IZM vēl izvērtē septiņu pašvaldību iesniegumus par izglītības iestāžu reorganizēšanu vai likvidāciju

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau saskaņojusi piecu skolu slēgšanu, kā arī četru izglītības iestāžu reorganizāciju, sākot ar nākamo mācību gadu.

Kā aģentūra LETA uzzināja IZM, 2015./2016.mācību gadā vairs nedarbosies Rīgas 68.vidusskola, Bērzgala pamatskola, Bērzu sākumskola, Gārsenes pamatskola, kā arī Sarkaņu pamatskola. Šajās izglītības iestādēs kopumā mācās 569 skolēni.

Tāpat IZM ar pašvaldībām jau vienojusies par četru skolu reorganizāciju. Ar jauno mācību gadu Pērses pamatskola kļūs par Pērses sākumskolu, Indras vidusskola – par Indras pamatskolu, Rīgas 24.pamatskola apvienosies ar Rīgas 32.vidusskolu un kļūs par Rīgas Austrumu vidusskolu, bet Cēsu 2.vidusskola, apvienojoties ar Cēsu pilsētas pamatskolu, turpmāk pastāvēs kā Cēsu pilsētas vidusskola.

Tikmēr Jelgavā tiks dibināta jauna pirmsskolas izglītības iestāde “Zīļuks”.

Vienlaikus IZM vēl izvērtē septiņu pašvaldību – Rēzeknes pilsētas pašvaldības, Rūjienas novada pašvaldības, Kuldīgas novada pašvaldības, Durbes novada pašvaldības, Alūksnes novada pašvaldības, Saldus novada pašvaldības un Daugavpils pilsētas pašvaldības – iesniegumus par izglītības iestāžu reorganizēšanu vai likvidāciju.

IZM atgādina, ka lēmumu par izglītības iestāžu reorganizāciju, slēgšanu vai dibināšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Izskatot jautājumus par saskaņojumu pašvaldības lēmumam par vispārējās vidējās izglītības iestādes reorganizēšanu vai likvidāciju, tiek ņemti vērā vairāki kritēriji, tostarp izglītības iestādes darba kvalitāte, izglītības pieejamība, transporta nodrošinājums, izglītības iestādes tīkla attīstības koncepcija novadā un visbeidzot arī iesaistīto pušu (skolēnu, pedagogu, vecāku) informētība un viedoklis.

 

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu