Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi Jelgavas poliklīnikas vadītāju Annu Zīverti • IR.lv

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi Jelgavas poliklīnikas vadītāju Annu Zīverti

20
Poliklīnikā. Foto: Edijs Pālens, LETA

Prokuratūra “Jelgavas poliklīnikas” valsts amatpersonu saukusi pie atbildības par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu

Zemgales tiesas apgabala prokuratūra par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu saukusi pie kriminālatbildības Jelgavas poliklīnikas vadītāju Annu Zīverti, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Prokuratūra paziņojumā presei norāda, ka pēc Valsts kontroles veiktās revīzijas materiāliem SIA “Jelgavas poliklīnika” par laiku no 2011.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 31.decembrim sāktajā kriminālprocesā prokurors februārī pie kriminālatbildības saucis kādu “Jelgavas poliklīnikas” valsts amatpersonu par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, piemērojot drošības līdzekli – noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

Prokuratūra uzskata, ka valsts amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, tīši, pretēji dienesta interesēm, mantkārīgā nolūkā, prettiesiski izlietoja uzņēmuma līdzekļus, proti, izdeva rīkojumus un veica pirkumus, kas radījuši būtisku kaitējumu valsts varai un pārvaldības kārtībai un ar likumu aizsargātām personu tiesībām un interesēm, izraisot smagas sekas, nodarot mantisko kaitējumu vairāk nekā 15 443 latu (21 973 eiro) apmērā.

Lietā turpinās pirmstiesas process, tādēļ sīkāka informācija netiks sniegta.

Kā šodien Jelgavas domes sēdē informēja domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS), Zīverte februāra sākumā iesniegusi atlūgumu veselības stāvokļa dēļ. Rāviņš par poliklīnikas vadītāja pienākumu izpildītāju iecēlis Rutu Viesturi.

VK mājaslapā atrodamā informācija par veikto revīziju liecina, ka par Jelgavas poliklīnikas finanšu līdzekļiem personiskajām vajadzībām ir iegādātas preces, kuras nav nepieciešamas poliklīnikas saimnieciskās darbības nodrošināšanai, par kopējo summu ne mazāk kā 1844 lati (2624 eiro). Tāpat konstatēts, ka Latvijā un komandējumos ārzemēs ir veiktas norēķināšanās par ēdināšanas pakalpojumiem un alkoholiskajiem dzērieniem personiskajām vajadzībām par kopējo summu 3369 lati (4794 eiro).

VK revīzijā arī secinājusi, ka par kapitālsabiedrības finanšu līdzekļiem atvaļinājuma un darba nespējas laikā iegādāta degviela par 199 latiem (283 eiro) darba automašīnas izmantošanai privātām vajadzībām.

VK secinājusi, ka, nelikumīgi nosūtot komandējumos poliklīnikas darbiniekus, kuri nav ārstniecības personas un no kuru darba pienākumiem neizriet nepieciešamība apgūt ārzemju pieredzi aktuālos medicīnas jautājumos, ir prettiesiski izlietoti kapitālsabiedrības nauda 8871 lata (12 622 eiro) apmērā.

VK revīzijas materiālus nosūtīja tiesībsargājošām iestādēm.

Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” pērn februārī vēstīja, ka Zīverte apmaksājusi vakariņas smalkākajos Latvijas un Eiropas restorānos, iepirkusies greznākajos pasaules veikalos un devusies ceļojumos uz iecienītākajiem galamērķiem, taču par pārkāpumiem tikusi sodīta vien ar rājienu un nelielu algas samazinājumu uz trim mēnešiem. Zīverte, piemēram, no poliklīnikas kases kādā Puertoriko galvaspilsētas Sanhuanas turīgāko tūristu iecienītā restorānā “Mortons the Steakhouse” iztērējusi vairāk nekā 700 dolāru. Dokumentos teikts, ka šīs maltītes laikā viņa ar Vācijas un Latvijas ekspertiem esot pārrunājusi urīna nesaturēšanas jautājumus.

 

Komentāri (20)

dzeris49 26.02.2015. 13.46

“… maltītes laikā viņa ar Vācijas un Latvijas ekspertiem esot pārrunājusi urīna nesaturēšanas jautājumus…” – labu apetīti!

Un šis, īstenībā, ir tikai tāds piliens jūrā, cik naudas no med. budžeta Latvijā tiek iztērēts nevajadzīgos un sadārdzinātos iepirkumos, absolūti nevajadzīgā celtniecībā, vienkārši izšķērdēts, utt., visur, kur var saņemt “otkatu”” ( bez “otkata Latvijā nevienu valsts vai pašvaldības pasūtījumu dabūt nevar, un par iepirkumiem viss sen skaidrs, “otkati” nu jau, vietām sasniedzot 30%, drīz vien pārspēsim Krieviju) to neviens vispār nezina, dabiski, ārstēšanai paliek tikai atlikums, Austrumu slimnīca bankrota priekšā, jo valsts vienkārši par procedūrām un pakalpojumiem maksā mazāk, nekā to reālas izmaksas, utt., pilnīgākais bardaks.

Belevics ir pirmais ministrs, kas, kaut vai, sāka par to runāt.

+3
-1
Atbildēt

1

  v_rostins > dzeris49 26.02.2015. 17.37

  dzeris49

  un par iepirkumiem viss sen skaidrs, “otkati” nu jau, vietām sasniedzot 30%

  ______________

  Nu nevar būt. Kristālkrālie ZRP(v), kas dala valsts pasūtījumus būvniecības un ceļa būves uzņēmumiem taču neņems “otkatu”, nav jau nekādi visiem sen zināmie naciķi.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

Mantrausis 26.02.2015. 16.47

Lūk, šo murgu vajag prast sacerēt:

“Prokuratūra uzskata, ka valsts amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, tīši, pretēji dienesta interesēm, mantkārīgā nolūkā, prettiesiski izlietoja uzņēmuma līdzekļus, proti, izdeva rīkojumus un veica pirkumus, kas radījuši būtisku kaitējumu valsts varai un pārvaldības kārtībai un ar likumu aizsargātām personu tiesībām un interesēm…”

Ja atceramies VK revīziju, naudas tērētājas un viņas pieskatitāju uzskatus, domāju, laiku varēja netērēt – lai strādā citur un VK aprēķina, cik naudas jāatmaksā. Ja tērētāja un uzraugi spēj, lai izsola iegādātās pannas un ko vēl ne un arī naudiņu atliek atpakaļ kasē. Viss. Dauds lieka darba un papīru!

Kas attiecas uz vārdu “ļaunprātīgi” – to lieto ļoti nevietā un nepareizi… Visa valsts nauda taču tiek tērēta mūsu labā un pilnīgi labprātīgi… KAD ir bijis citādi? Tātad – šis likuma pants noteikti būtu labojams!

:)

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu