FT komentētājs: Ir pienācis laiks karu Ukrainā saukt par karu 12

Kaukāza izcelsmes bēgļu Stambulā protestē pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Foto: AFP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Eiropa piedzīvo karu, kas Krievijas armijai sagādā lielāko kritušo karavīru skaitu kopš padomju iebrukuma Afganistānā

Ir pienācis laiks atzīt, ka situācija Ukrainā ir pirmais starpvalstu karš Eiropā kopš 1945.gada, komentārā britu laikrakstā “Financial Times” (FT) norāda Kanādas Albertas universitātes Politisko un reģionālo studiju centra pētnieks Tarass Kuzio.

“ASV prezidents Baraks Obama neuzdrīkstas izrunāt vārdu “iebrukums”. Krievija noliedz, ka tās spēki atrodas Ukrainas austrumos, bet pati Ukraina savas militārās darbības raksturo kā “pretterorisma operāciju”. Patiesībā Eiropa piedzīvo karu, kas Krievijas armijai sagādā lielāko kritušo karavīru skaitu kopš padomju iebrukuma Afganistānā. Ir pienācis laiks to atzīt,” norāda pētnieks.

Pēc cilvēktiesību organizāciju aplēsēm, Ukrainā kritušo karavīru skaits pārsniedz 4000, ziņo LETA.

“Tikai piecus mēnešus ilgā konfliktā Krievija ir zaudējusi tikpat karavīru, cik ASV vairāk nekā 12 gados Irākā un aptuveni trešo daļu no padomju zaudējumiem Afganistānā deviņus gadus ilgās okupācijas laikā. Šis ļoti lielais upuru skaits apliecina, ka notiekošais ir pilna apmēra karš starp Ukrainu un Krieviju, nevis maza mēroga sacelšanās vai teroristu kampaņa,” uzsver Kuzio.

Krievijas nevalstisko organizāciju dati liecina, ka, tāpat kā padomju laikā, arī mūsdienu Krievijā karavīri izšķiras par sevis sakropļošanu, lai izvairītos no nosūtīšanas toreiz uz Afganistānu, bet tagad uz Donbasu, teikts komentārā.

“Ir pienācis laiks konfliktu Donbasā, kur nogalināti un ievainoti tūkstošiem cilvēku, nodarīti plaši postījumi un vairāk nekā miljons cilvēku devušies bēgļu gaitās, atzīt par Eiropā pirmo starpvalstu karu kopš 1945.gada,” raksta pētnieks.

 

Komentāri (12)

v_rostins 01.12.2014. 17.04

Katrā krievu ģimenē Cargo200

+6
-1
Atbildēt

0

카지노쿠폰 17.09.2019. 11.09

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: ir.lv/2014/12/01/ft-komentetajs-ir-pienacis-laiks-karu-ukraina-saukt-par-karu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu