Prokuratūra uzrāda apsūdzību bijušajam IeVP priekšniekam Puķītem 36

Visvaldis Puķīte. Foto: Ieva Čīka, LETA

Apsūdzība ir par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu

Ģenerālprokuratūra uzrādījusi apsūdzību bijušajam Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniekam Visvaldim Puķītem, aģentūrai LETA apliecināja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Apsūdzība par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu uzrādīta 5.novembrī. Prokuratūra gan pagaidām atturas atklāt apsūdzības būtību.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Ņemot vērā, ka prokuratūra neatklāj apsūdzības būtību, nav arī zināms, kādus faktus KNAB izmeklēja.

Jau ziņots, ka KNAB par IeVP bija saņēmis pārbaudāmu informāciju no Tieslietu ministrijas (TM) laikā, kad to vadīja ministrs Jānis Bordāns.

KNAB gan nekonstatēja kriminālpārkāpumus Puķītes rīcībā, noslēdzot vairākus nodomu protokolus par siltumenerģijas piegādi IeVP.

Tāpat pērn rudenī KNAB sāka pārbaudi par TM auditā gūto informāciju, ka cietuma administrācija negodīgi nodarbinājusi ieslodzītos. TM audita rezultātā iegūti apliecinājumi, ka Centrālcietuma administrācija nodarbināja ieslodzītos palīgkorpusa demontēšanā, būvgružu un metāllūžņu izvešanā, bet ieslodzītajiem par to netika samaksāta atlīdzība. Turklāt notiesātās personas faktiski tika nodarbinātas vairāk, nekā norādīts oficiālajās darba laika uzskaites tabelēs. Līdz ar to pamatoti izrādījās vairāki Saeimas deputāta Kārļa Seržanta (ZZS) iesniegumā tieslietu ministram Bordānam minētie fakti par pretlikumībām cietumā.

Bordāns pērn 27.jūnijā nolēma disciplināri sodīt toreizējo IeVP priekšnieku Puķīti, atvaļinot viņu no dienesta. Ministrs ņēma vērā visus disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas argumentus un tos argumentus, kurus viņš uzskatīja par vajadzīgiem, proti, faktus par pārkāpumiem, kas bija izdarīti kopš 2010.gada.

Disciplinārlieta pret Puķīti tika ierosināta pērn maijā, jo bija radušās bažas, ka viņš ilgstoši nav novērsis iestādē pastāvošās problēmas publisko iepirkumu un arī citās jomās.

Pagājušā gada 16.jūlijā valdība IeVP priekšnieka amatā apstiprināja Ilonu Spuri, kura iepriekš vadīja pārvaldes Resocializācijas daļu. Divas dienas vēlāk Spure stājās jaunajā amatā.

 

Komentāri (36)

Austras koks 14.11.2014. 09.10

Toties pilsonības tirgošanu Ventspilī ziņu portāli uzskata par nesvarīgu ziņu. IR vispār nepublicē ziņu, citi portāli nobāzuši ziņu kaut kur dziļumā, kur to neviens neredz. Kaut pilsonības tirgošana ir valsti apdraudoša lieta un daudz būtiskāka par ziņu, ka kādam subjektam uzrāda apsūdzību. Saprotu, ja būtu ziņa par Puķītes notiesāšanu, bet apsūdzības uzrādīšana?

Te minētā ziņa – http://m.apollo.tvnet.lv/zinas/sak-kriminalprocesu-pret-pmlp-augsta-ranga-amatpersonu/672397

“Drošības policija (DP) sākusi kriminālprocesu pret vairākām personām, tostarp pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersonu.”

+4
0
Atbildēt

0

canoss 13.11.2014. 20.26

Un nākamais būs Zivtiņš, visi viņi ir slimi karjēristi. Kad biju jaunāks un tiku varmācīgi iesaukts okupācijas karaspēkā labi apguvu praksi kā tikt pie pakāpēm un šī prakse tiek turpināta Latvijā. Jo normāli lai tiktu pie ģenerāļa uzplečiem nepietiek beigt gudras skolas, vaig sevi pierādīt praksē.

Bet kas notiek Latvijā? Kā ieceļ lielā amatā tā skatos zvaigznītes uz uzplečiem aug kā sēnes pēc lietus.

Tāpat jau notiek ar Lāčplēša ordeņa piešķiršanu un ne tikai ar to. Un tad brīnaties kapēc Latvijā notiek tā kā kungi grib, jo viņi lemj paši, jo nav mehānizms kā to visu nokontrolēt. Jo tālāk jo trakāk.

+4
-1
Atbildēt

2

  v_rostins > canoss 13.11.2014. 21.38

  canoss

  Un nākamais būs Zivtiņš

  ________________

  Pēc Zivtiņa jau kaulainā raud.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  WAT > canoss 13.11.2014. 21.50

  Dōmāju pēc zivtiņa raud āķis ar treknu mēslu slieku galā…

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

dullaisdauka 14.11.2014. 09.55

Par Lāčplēša ordeni nav taisnība, jo tas, kopš 1. Latvijas Republikas likvidācijas, neietilpst Valsts apbalvojumu sarakstā un netiek piešķirts.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu