Pret Munkevica krimināllietas tiesnesēm Jūrmalas pilsētas tiesā ierosinātas disciplinārlietas • IR.lv

Pret Munkevica krimināllietas tiesnesēm Jūrmalas pilsētas tiesā ierosinātas disciplinārlietas

41
2011.gads. Jūrmalas tiesas tesneses Ilze Freimane (no kreisās), Solvita Glaudāne un Gundega Lapiņa Jūrmalas pilsētas tiesas sēdes laikā, kurā izskata krimināllietu, kurā par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās apsūdzēti bijušais Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics un bijušais "Jūrmalas ātrās palīdzības" valdes loceklis Normunds Pīrants. Foto: Lita Krone, LETA

Munkevica krimināllieta tagad nodota Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesai

Pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesēm Solvitu Glaudāni un Ilzi Freimani ir ierosinātas disciplinārlietas saistībā ar bijušā Jūrmalas mēra Raimonda Munkevica kukuļdošanas krimināllietu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK) taujāts, vai pret abām tiesnesēm tika ierosinātas disciplinārlietas, apstiprināja šo informāciju.

Savukārt Munkevica krimināllieta, kura tika nosūtīta atkārtotai izskatīšanas Jūrmalas pilsētas tiesai, tagad nodota Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesai, norādīja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa septembra beigās atcēla Jūrmalas pilsētas tiesas spriedumu Munkevica kukuļdošanas krimināllietā, kurā apsūdzēts arī bijušais Jūrmalas domes priekšsēdētājs un kādreizējais pilsētas ātrās palīdzības valdes loceklis Normunds Pīrants. Kā toreiz teica valsts apsūdzības uzturētāja prokurore Velta Zaļūksne, tiesa lietu nevērtēja pēc būtības, bet gan skatīja jautājumu par konkrētu kriminālprocesa pārkāpumu, proti, tiesas apspriedes noteikuma pārkāpumu.

Sākot lietu skatīt apelācijas instancē, apsūdzēto Munkevica un Pīranta aizstāvji norādīja uz divu Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnešu pārkāpto tiesas apspriedes noslēpumu, gatavojot spriedumu. Tāpēc lietas izskatīšana tika atlikta, jo Rīgas apgabaltiesa vēlējās izprasīt no Jūrmalas pilsētas tiesas materiālus, lai noskaidrotu, vai tiesneses laikā no 15.janvāra līdz 23.janvārim bija pieņēmušas kādus nolēmumus citās lietās.

Iepriekš Tiesnešu disciplinārkolēģija nolēma ierosināt atcelt no amata Glaudāni, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Kā toreiz apstiprināja Jūrmalas pilsētas tiesas priekšsēdētāja Svetlana Beļajeva, viņa bija ierosinājusi disciplinārlietu pret Glaudāni, tomēr disciplinārkolēģijas lēmums viņai nav zināms. Tiesas priekšsēdētāja arī teica, ka ierosinātā disciplinārlieta nav saistīta ar Munkevica kukuļdošanas krimināllietu.

Oficiāli tika izplatīts paziņojums, ka ar pilsētas tiesas priekšsēdētāja lēmumu tika ierosināta disciplinārlieta pret tiesnesi par krimināllietas izskatīšanā pieļautu rupju nolaidību. Tieslietu ministrija (TM) gan neatklāja tiesneša vārdu.

 

Komentāri (41)

latvijas_valsts 13.11.2014. 16.14

Neviens neko nesaprata. Par ko tās disc. lietas. Latviešu žurnālistika.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu